Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt gyermeked,...

Mennyi idős volt gyermeked, mikor elkezdett lépegetni segítséggel, s mikor kezdett el egyedül járni?

Figyelt kérdés
Szóval mikor lépegetett úgy, hogy fogta a kezeteket, kapaszkodott bútorba, stb, s mikor indult el egyedül? Hogy történt az egész? :)
2011. szept. 17. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én soha nem sétáltattam, a bútorokba kapaszkodva 10 hónaposan és 11 hónaposan indult el.
2011. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Sosem sétáltattam, azaz sosem volt olyan, hogy fogtam a kezét és úgy járkáltam vele.

7,5 hónaposan felállt, pár hét múlva már lépegetett bútorok mellett. Aztán ahol csak tudott felállt. Olyan 9 hónapos kora körül kezdte próbálgatni a lépegetést, pl. az ágy végéből az etetőszékig (kb. 3 lépés). Felállt az ágy mellett, majd kinyújtotta a kezét az etetőszék felé, és szinte átesett. Nem tudom jobban megfogalmazni. És ezt vissza is. Szóval felállt az etetőszéknél, és lódult egyet, az ágyig. 10 hónapos korában rájött, hogy a teraszon lévő műanyag székek könnyűek, és azt tologatta, az volt az ő járássegítője. Mikor már ez biztonsággal ment, és az egyik foteltől az ágyig meg tudott tenni 2 lépést, akkor leültünk az apjával a szőnyegre, egymással szemben. Egyikünknél a gyerek, a másikunk hívta, csalogatta. Először csak 2-3 lépést tett meg, aztán egyre többet. Nagyon élvezte. Főleg mikor az apja úgy csalogatta, hogy 2 db 20 Ft-ost dörzsölt egymáshoz...Nagyon tetszett neki a hangja. Ezeket a lépegetéseket még nem nevezem igazi járásnak, akkor sem, ha 10-20 lépést is meg tudott tenni. 1 éves kora után indult be úgy, hogy a konyhában találtuk. Akkor már nem lehetett megállítani, már ment minden fele egyedül.

2011. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Kisfiam 7 hónaposan felült és azzal a lendülettel mindenhol kézzel felhúzta állásba magát. 8 hónaposan mászott, és bútor mellett araszolt. 9 hónaposan két kezét fogva már ment, bútorba kapaszkodva a 9 hónap végére egy kézzel fogva, majd vasárnap töltötte a 10 hónapot és hétfőn már alig kellett fogni az egyik kezét, kedden megtett 3-4 lépést, majd egyre többet akkor már nem fogtam egy kezét sem, mert kicsit részegesen ment a védőnő szerint mert ha fogom a kezét azt érzi normálisnak egyensúly szempontjából. 3 nap alatt stabilizálódott, 10,5 hónapos korára stabilan járt azóta 14 hónapos és tökéletesn megy, most a lépcsőzés van soron már egyedül kapaszkodva fel tud menni. Nálunk fokozatosan ment a járás pár hét leforgása alatt, addig görnyedve mentem utána nehogy nekiessen valaminek, hát az a két hét nagyon hosszunka tűnt, fájt is a derekam rendesen.

2011. szept. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

7,5 hónaposan már bútorok mellett lépegetett, 9 hónaposan ráncigált, hogy sétáljak vele, akkor kapott járássegítőt mert nem sétáltam vele, mondjuk azt is csak napi 10-20 percre kapta meg.

10 hónaposan már megfogtam a kezét és sétáltam vele, 1 évesen indult el :)

gondolom azért mert sok segítséget kapott, de nem maradt le így sem semmiről :)

2011. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kézen fogva soha nem járattam egyik gyerekemet sem. Nem egészséges, sem neki, sem a te derekadnak.


Bútor mellett sem nagyon volt jellemző a lépegetés egyiknél sem, talán csak néhány hétig.



A lányom 13 hónaposan indult el, a fiam 10.

2011. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hónaposan oldalazott,vezetgetni soha nemengedte magát,és 13 hónaposan indult el önállóan.Olyan aranyos volt amikor már nagyon ment volna hogy szinte szaladt oldalazva az ágy mentén:)
2011. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11 hónapos korától vezetgettük 2 kézzel(nagyon kevésszer),13 hónaposan 1 kézzel,14 hónaposan indult el!
2011. szept. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Soha nem vezetgettük, tiltotta az orvos, a védőnő és a gyógytornász is!

"


Kézzel járatás: a megkapaszkodás reflexe 3 hónapos kortól leépülőben van, 6 hónapos korra megszűnik. A mászó gyermek megtanulja, hogy kezei támasztó, védekező funkciót is betöltenek. Ha elkezdjük vezetni, zavart okozunk a tanulási folyamatban. A vezetett gyermek fejét, törzsét, hasát előre tolja, karjait hátra viszi, lábait kiforgatja csípőből, lábujjhegyen jár, vagy inkább szalad, mert élvezi az új mozgást, a látóteret. Ez nem a stabil járás alapja. Nem véletlen, hogy eleinte a gyermekek a bútorokba kapaszkodva, oldalazva járnak, csípőízületeiknek is igazodni kell az új, függőleges helyzethez. A boka mozgását, terhelését is oldalazva sajátítják el a gyermekek."

( [link]

13 hónaposan indult el magától.

2011. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!