Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tgyás gyed kompenzációban...

Tgyás gyed kompenzációban segítség?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, h milyen összeg fog járni és azt mi alapján adják?
2012. febr. 13. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
ki fogják küldeni az OEP töl a papirt azt kell majd visszaküldeni ha a munkáltato fizeti akkor le kell tölteni a Papirt kiszámolják és ugy adják majd. én 8000.- vesztettem sajnos várom hogy küldják a papirt legkésöbb Május 31 ig vissza kell küldeni
2012. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Magyar Közlöny 12. számában van egy táblázat ami megmutatja, hogy bruttó tgyás illetve bruttó gyed-nél mennyi kompenzáció jár. Az első táblázat a tgyásra a második a gyedre vonatkozik.

Ahhoz, hogy meg tudd mennyi jár tudnod kell mennyi a bruttó gyeded/tgyásod és máris megvan. Ha meg igénybe veszel családi adókedvezményt akkor értelem szerűen abba az oszlopot nézed.

2012. febr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt tudod letölteni

2012. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Még az jutott eszembe, h ezt meddig adják?

2012. febr. 13. 22:02
 5/7 kíváncsicska ***** válasza:
A Tgyásod emelt lesz visszamenőleg de a Gyeded már nem.Én így értelmeztem.Remélem rosszul,mert engem is érint.
2012. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem rosszul értelmezted. A kompenzációt az kapja aki dec 31.-én és jan.1-én ugyan azt az ellátást kapta és csak arra az ellátásra amit dec 31.-én is még járt neki. Tehát már az sem kap akinek pont jan.1 volt a forduló napja. Ami szerintem nagy ki...szás (még ha nem is érint engem így érzem), mert amikor elment az ember lánya szülni akkor jobb esetben előre kalkulált egy bizonyos összeggel és bármilyen meglepő is a képviselő uraknak a mai átlagos háztartásokban 3-7e (vagy esetenként még több) Ft hiánya igencsak érződik :x
2012. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az OEP oldalán van 1 közlemény erről, hogy hogy tudod megnézni mennyi jár...Aki a max gyedet kapta 2011.decemberben, 109.200.- forintot, annak jan. 15-én felülvizsgálták a gyedet, valahogyan felszorozták, és kaptak egy bruttó 118 000.- forintos összeget, ami alapján 400 Ft havi támogatás jár.:(
2012. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!