Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisfiam magától még...

K.Andi83 kérdése:

7 hónapos kisfiam magától még nem ül fel, de ha felültetem, akkor percekig is elüldögél segítség nélkül. Hagyhatom, hogy így üljön, vagy korai, és várjuk meg, míg magától fel tud ülni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 11. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk, kíváncsi vagyok a válaszokra.


Amikor mondókázunk és az ölemben van, mindig ül, de ő húzza fel magát, szóval igényli. És az etetőszéke is dönthető, de ő előre húzza magát.


Viszont a földön csak mászik, meg feláll, kapaszkodva a pihenőszékében, néha féloldalasan megtartja magát a kezével, de ez szerintem még inkább félig fekvő, mint félig ülő helyzet.:)


Meglátjuk, hogy alakul. Direkt nem szoktam ültetni, tehát kipárnázni, meg ilyenek.

2012. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
én már 6-hónaposan ültettem a lányom kipárnáztam 1-nap 1-2 órára persze felosztva ez az idő,ja és este fürdőkarikában csücsült úgy pancsikolt :D egyébként van 6-hótól komp,3-hótól kis hinta Brendonban ami nagyon hasonló a komp-hoz,azokban is ül a gyerek.Semmi baja nem lesz.
2012. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én márcsak azért sem ültetném, mert így nem fogja megtanulni egyedül, és egy idő után addig fog sírni amíg te fel nem ülteted. Te meg ugye felülteted, mert nem akarod, hogy sírjon. Ördögi kör.
2012. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

utolsónak igaza van.

egy embert (és ez legjobban a babákra igaz) az visz elöre amit maguk csinálhatnak, fedezhetnek fel.


Gondolj bele mekkora élmény számodra az hogy te egyedül tudsz valamit megcsinálni, vagy te egyedül jösz rá valamire. Szoktál rejtvényt fejteni? pl ha megfejted a rejtvény mennyire jó érzés hogy megcsináltad. és mit érdekel téged hogy ah a férjed csinálja meg, inkább még idegesít is hogy elötted megcsinálta amit te szerettél volna.


A felfedezés örömét vezsi el a gyermektöl az aki segít a gyereknek. ez vissza hat minden más folyamatra is az életben, elfogja várni hogy más csináljon meg helyette dolgokat, ez legyen pl majd az öltözködés, étkezés stb...


én sem ültettem a babámat egy picit sem. mikor hozzá tápláltunk akkor lehetett egyedül félülöben a pihenöszékben, de ennyi.

2012. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó két válaszolóval egyetértek.


Természetes, hogy jobban szeret ülni, hiszen fekve a töredékét látja, és tudja csinálni, mint ülve, de ha ülteted, akkor nem fog magától felülni.

Ha meg hagyod, akkor max. egy hét és felül egyedül - és ez még egészségesebb is a gerincének.

Ne ültesd, hagyd, hogy megküzdjön az ülésért!

2012. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NEM SZABAD a babákat kitámasztva ültetni!! Teljesen megterheli a gerincét! azért nem ül még mert még nem érzi késznek magát. Ha úgy érzi, hogy már bírja, akkor fog ülni, de addig ne ültessétek, mert sokat árt neki
2012. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondta a doki amit már tud azt hagyjam de semmit sem szabad erőltetni,mondjuk sosem erőltettem, kisfiam 7 hónaposan ült fel,úgy hogy nem támaszkodott,előtte mindig neki dőlt valaminek vagy csak félig ült,rájött mennyire jó ülni,és úgy szabad a keze is,és rá 1-2 hétre stabilan ücsörgött,nagyon büszke hogy saját magától tud valamit csinálni,hagyd még a kisfiad,hagy tanulja meg magától
2012. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%

A lányom 5 hósan döntött úgy hogy ülni szeretne, a babakocsiba raktam volna megdöntve, de nem hagyta...Ölemben ugyanígy nem támaszkodott hanem tartotta magát.

Felülni bő egy hónappal később tudott, mászással együtt, addig fél órákat is eljátszott így üldögélve. Szerintem HAGYD ülni, semmi baja nem lesz, túl van ez ragozva. Akkor nem szabad ültetni, ha még eldől magától, de Te erőltetnéd, próbáltatnád vele.

2012. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Fuuuh hogy én ezért egyszer mit kaptam itt.....! Gondoljatok már bele hogy a régi időkben is ezt vallották hogy hagyjad had legyen annak a gyereknek sikerélménye, míg kapálunk addig had feküdjön ott az a kölyök had ordítson! Alig várták azok az idők emberei hogy támaszték nélkül üljön az a gyerek és had nézze őket a paradicsom földön munka közben (mamám mesélte) Szóval le lehet pontozni, de SOHA nem hagyom a gyerekem sírni! Segítettem neki igen felülni, és eljátszott így egyenes háttal 15- 20 percig, ma ott tartunk hogy magától szépen féloldalból felül, megtanulta, mert anya megmutatta neki..! Szóval lehet lepontozni de én sem magamtól tanultam meg írni olvasni hanem a tanár megmutatta többször és többször! hanem nem görbül kedves kérdező a háta, válla nincs leesve semmi baja nem lesz! A kis önbizalma nő ezzel hogy anya segít neki ma, holnap meg megpróbálhatja egyedül! Lányom 7 hónapos!
2012. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szépen,egyenes háttal üldögél! Köszi a sok választ! Jó babázást mindenkinek!
2012. febr. 12. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!