Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek/kezditek a...

Sumergo kérdése:

Mikor kezdtétek/kezditek a kóstoltatást?

Figyelt kérdés
Lassan négy hónapos lesz a babám. Mindenképp szeretném, ha 6 hónapos korig anyatejen élne kizárólag, DE sok helyen olvasom, hogy a kóstoltatást el lehet, esetenként pl glutén kóstoltatni kell, még szoptatással együtt, mert elfogadóbb az immunrendszer szoptatás alatt. Szóval úgy gondoltam, hogy ha betölti a 4 hónapot, akkor minden nap adni fogok neki egy kávéskanál almalevet (friss saját, permetmentes almából) kb. egy hétig. Aztán így hetente mást kóstoltatnék, de hangsúlyozom, nem ez lenne a tápláléka, csak hogy ismerkedjen. Védőnő szerint lehet így. Szerintetek?
2012. febr. 13. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, az én lányom tápszeres, de 4 hónaposan én is elkezdtem a kóstoltatást.

Ha a védőnőd, gyerekorvosotok szerint mehet, akkor nagy bajt nem csinálsz vele szerintem.

2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónaposan kezdtem almával,majd kekszet is adtam hozzá. Egy hét után kiváltottam vele a délelőtti szopit.

Majd a zöldségek,főzelékek következtek.

2012. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is négy hónaposan kezdtük almával, barackkal, majd jött a répa, sütőtök, krumpli. Illetve a glutén először gabonapép formában, késöbb keksz. Tejpépet evett még 4 hónaposan. 6 hónapos koráig ezeket kapta, utána jött csak a többi. Mi félig anyatejesek, félig tápszeresek voltunk.
2012. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes a babam, a kostoltatast 6 honaposan kezdtuk, addig csak szopizott. A vedono es a gyerekorvos is helyeselte a dontesemet.
2012. febr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az az igazság, hogy én is úgy terveztem, hogy 6 hónapos koráig csak anyatejet kapjon, de azért akarom kóstoltatás szinten megismertetni vele a korán ehető dolgokat, mert édesanyámnak is rengeteg teje volt annak idején, aztán nálam, és bátyámnál is mikor 5 hónaposak lettünk, egy csepp teje sem volt. Tehát hirtelen nem lett semennyi, és mivel eddig nálam is úgy alakultak a dolgok, hogy rengeteg volt először, most meg pont annyi van, amennyi kell, félek, hogy egyszer csak hirtelen nem lesz tejem, és ott fogok állni úgy, hogy a kicsim semmi mást nem ismer, csak az anyatejet. Tápszert pedig nem nagyon akarnék neki adni, vagyis inkább anyatej mellett kóstoltatnék, mint tápszer mellett. Arra is gondoltam, hogy kicsit fejegetnem kellene, hogy serkentsem a tejtermelődést, akkor talán nem apad el. Szóval ezért vagyok tanácstalan kicsit.
2012. febr. 14. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kóstoltattam csak.

A baba emésztőrendszere 6 hónapos korig nem áll készen szilárd ételek befogadására (de előfordulhat, hogy később sem), tehát ha csak kóstoltatsz, már az is hozzátáplálás, más mint az anyatej, tehát a baba gyomra erre sincs készen. Persze nyilván, egy kávéskanál almalétől semmi baja nem lesz, de szilárd ételt nem adnék neki, teljesen ráér. Lesz még egy egész élete rá, hogy ismerkedjen az ízekkel, nem ezen a két hónapon fog múlni! :)

2012. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok megint.

Most olvastam a kommentedet:

1. nem feltétlenül fog elapadni a tejed

2. ha el is apad, a babád még nem biztos, hogy érett lesz a hozzátáplálásra, tehát hiába fogja ismerni az ízeket, ha nem tudja majd megemészteni


Úgyhogy én abban az esetben, ha elapadna, tápszert adnék. Azért az sem az ördögtől való, nem méreg. De amúgy egyáltalán nem biztos, hogy elapad a tejed!

[link]

"Az anyatej kiválóan felkészíti a csecsemőket a családi ételek ízvilágára, mivel annak íze az édesanya étrendjének megfelelően változik, vagyis már születésétől fogva számos különböző ízzel ismerteti meg a kisbabát. "

2012. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes és 4 hónaposan kezdtük mert nem volt széklete.Most 6 hónapos és nagyon szépen eszik kanálból ,de még nincs étkezés kiváltva.Mire kell pótolni profi lesz .
2012. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejed és 6 hónapos korig kizárólagosan szoptatni szeretnéd ne adj még semmit:)!

A glutén bevezetése körüli dolgot sokan félreértik. Valóban az a lényag, hogy az anyate védelme mellett vezessük be de ha Neked van tejed és minden rendben van a szoptatással, ráérsz később bevezetni. A WHO aánlása egyéként 6 hónapos korig tartó kizárólagos szoptatást ajánl, ebbe teljesen jól belefér, hogy 6 hónaposan adj neki glutént.

2012. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8as vagyok , igen ez így is van ahogy utánam írták, mi szerettük volna már kóstoltatni és a zöldség meg is hozta a hatást :) meg látni fogod amikor kicsángózik ,nálunk ez 5 hónaposan kezdődött ,most alig lehet körülötte enni, kinézi a szádból az ételt. Ha úgy érzed várhatsz még vele :)
2012. febr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!