Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez a szülés utáni...

Szerintetek ez a szülés utáni depresszió? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyamatosan fáradt vagyok, reggel, délbe, este. Reggel alig tudok felkelni, pedig az 5 és fél hónapos kislányom már csak hajnali 4 órakor szopizik. Nagyon nagy görcsösséget érzek az egész testemben és nagyon sokat sírok és elég sokat szédülök. Segítségem van, de egyszerűen most már nagyon rosszak a mindennapok. Főleg a délelőttök borzasztóak.
2012. febr. 14. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak kimerült vagy,a szülés utáni depresszió azért nem csak ennyi,nekem volt azért tudom.hangulatingadozás,sokszor elmegy az életkedve az embernek,öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok,a baba féltése önmagunktól,nem akarsz a babával lenni,nem akarod megfogni,sírás,magad utálata,nekem pl délután volt szörnyű kb 4től 7ig.
2012. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Tapasztalatból tudom, ilyenkor az fontos lenne, hogy néha (egy héten egyszer legalább) el tudj szabadulni otthonról: egyedül. Ha valakire rá tudod bízni a kicsit(ha máshogy nem megy, akkor amikor apuka hazajött)

Fontos:egyedül. Egy kicsit cél nélkül csavarogni, bámészkodni. Ne legyen célja (ez fontos), akkor jó. És egy óra alatt rendbeszedi a lelkedet:) Működik!

Most délelőtt van: mi a kedvenc zenéd? hallgasd, szánj rá 10 percet, hogy csak a zene van, koncentrálj rá.

2012. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1.vagyok elküldte mielőtt folytattam volna,szóval valószínűleg ez még az enyhébb depresszió,szerencsére.Nagyon jó ha kicsit eltudsz menni otthonról egy-egy órára,sétálni vásárolni,vagy egy kicsit barátnőzni.Pont amikor a legrosszabb.Én szedtem homeopátiás bogyót is,és segített, anevére már nem emlékszem.
2012. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 2 hétben eljárok heti 1-2 alkalommal tornázni és voltam már műkörmözni és kozmetikában is, de ez is így elég stresszes az etetések miatt. Ezekre a helyekre is futottam és vissza is egyszerűen nem tudok ellazulni. A babát nagyon féltem sajnos nem volt egyszerű sem a terhesség, sem a szülés. A babát az intenzívről hoztuk haza egy kórházi fertőzés miatt és ettől leszürkült.
2012. febr. 14. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!