Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió?

Szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Anyósommal egy fedél alatt lakunk (sajnos) és egyre jobban idegesít a gyereknevelési tanácsaival. Amióta megszültem a babánkat egyre okosabb lesz, és mindent jobban tud, mint más. Ráadásul naponta számtalanszor "meglátogat" és mivel időérzéke sincs minden alkalommal fél órát-orát nálam tölt minimum, holott már nagyon lefáraszt, idegesít, hogy nincs 1 perc nyugtom, ha a baba éppen alszik. Most a napokban, már teljesen betelt a pohár, és megmondtam a férjemnek, hogy számomra túl sok ez az anyóslátogatás, napi 1 bőven elég, sőt még a heti eggyel is beérném (na de az unokájáról van szó, elviselem a napi 1-et). Na de ezen anyósom nagyon megsértődött, haragszik rám, most már a napi 1 is elmarad és kitalálta, hogy azért nem igényelem a társaságát, mert depressziós vagyok. Pedig én nem így érzem magam egyáltalán, csak azt nem képes felfogni, hogy az okoskodásai miatt kerülöm a társaságát és sokalltam be tőle. Társaságra igenis vágyom, de nem egy anyós-meny beszélgetésre, hanem barátnő-barátnő csevegésre. Ez utóbbiban igaz, hogy hiányt szenvedek, sajnos, (új lakhely miatt), és nagyon szívesen állok szóba korombeli emberekkel, csak sajnos ebben ritkán van mostanság részem. Szóval, azt szeretném tőletek megtudni, hogy ha valakinél volt szülés utáni depresszió, az hogy jelentkezett, miben nyilvánult meg? Személyes tapasztalatokat várok, nem azt ami a google kidob. Még egyszer: nem vagyok depressziós, legalábbis nem úgy érzem magam, csak az anyósom által felállított diagnosztikát szeretném majd neki megcáfolni. Ehhez pedig konkrét tapasztalatokat szeretnék olvasni.

Köszönöm előre is a válaszaitokat:-).


2011. dec. 15. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem minden szülésem után a 2.-3. napon jelentkezett. Végigbőgtem a napot. Aztán semmi.
2011. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit kérdezek, hogy anyósod mikor szerezte meg a pszichológus diplomáját? Ha a válaszod az, hogy soha, akkor a feltételezésed, hogy nem vagy depressziós teljesen megállja a helyét. Ő most nem tudja elviselni, hogy nem ő foroghat a baba körül, nem ő a legfontosabb és meg akart bántani valamivel. Ne foglalkozz vele.


Saját élmény: amikor az első babámmal hazajöttünk, egyszerűen MINDENKI zavart a babán és az apukáján kívül. Szó szerint senkit nem tudtam 10 percnél tovább elviselni magam körül. Anyukám szegény jött segíteni, takaratani, főzni és úgy elzavartam, hogy magam is szégyelltem utána. Nem voltam depressziós ez ezer százalék. Egyszerűen kialvatlan voltam, ideges, aggódó, fájt a seb, stb. Ez pont elég arra, hogy az ember ne akarjon napi több órát bájcsevegni senkivel, csak feküdni, vagy azt tenni, ami jól esik, amikor alszik (végre) a baba.


Nyugi, nem vagy depressziós, csak anyós túlzásba viszi a dolgokat.

2011. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem szülés utáni depresszió. Minden normális embernek sok lenne napi látogatás. Nem vendéget fogadni vagy otthon, hanem mert született egy kisbabád. Most az a dolgok rendje, hogy otthon vagy vele, megismeritek egymást, gondozod őt. Semmi szükség arra, hogy minden nap a nyakadra járjon valaki. Vannak háztartási teendőid, pihenésre is szükséged van. Aki ezt nem érti meg, az így járt. Ha neki jobban esik azt hinni, hogy depressziós vagy, akkor legyen.

Nagyon jól teszed, ha eljársz sétálni, leállsz beszélgetni a szomszédokkal, vagy más szimpatikus anyukákkal, vagy ha van bolt, akkor ott a pénztárossal, eladókkal, stb. Neked is kell a társaság, de amit anyósod művelt, az sok. Az unoka nagyon jó dolog, de senkit sem jogosít fel, hogy állandóan átjárjon hozzád babázni.

Én is szeretek beszélgetni, mégis az esik a legjobban, ha a lányommal kettesben lehetek itthon, és a vendégfogadás csak kivételes alkalom, nem pedig napi teendő. Ezért is beszéltem meg úgy a férjemmel, hogy szülei akkor jöjjenek, ha ő is itthon van. Senki ne kezelje úgy az itthon létemet, hogy csak lebzselek egész nap, és nincs más dolgom, mint várni, hogy valaki benézzen hozzánk. (15 hós a kislányom)

2011. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Anyósnak nincs pszichológusi diplomája, sőt még gyermekorvosi sem...pedig ő tudja a legjobban mennyire fontos egy anyatejes babát teáztatni, vizet adni...különben kiszárad...Ha sír, akkor 1000%, hogy a hasa fáj (amúgy soha nem volt hasfájós a babám).

Ez aztán az igazi pályatévesztés, nemde?:-) Előbb fogok megőrülni, mint depresszióba esni az ilyen hülyeségei miatt.

2011. dec. 15. 15:25
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez nem szulés utáni depresszio, hanem tele van a t.köd az anyósoddal. Ez nálam is így van.Mindent jobban tudott, jobban ismerte a gyerekemet mint én. Pedig olyan 20 km-re lakik tolem. Nálunk is ha nyoszorgott, akkor biztosan a hasa fáj (soha nem csavarta meg semmi a mai napig) és állandoan oltoztetni akarta, mert hidegebb a keze és fázik. Náluk a lakásban 30 fok is van, el kell ájulni. Nálunk olyan 23 fok, o itt fagy meg. Most 11 honapos a kislányom, de még mindig nem állította le magát. A heti 1 látogatást is sokallom, mert mindég beszol valamit.

Es ez még csak rosszabb lesz!

2011. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem eddig semmi bajom nem volt az anyosommal, most sincs úgy kolonosebb bajom vele, de amikor egyhetes babankhoz eljott megnezni, majd jol felrázta szegenyt úgy, hogy minden kijott belole (azota egyszer se hányt), és még nekem kellett korbeugralnom teával, kávéval azt hittem megverem. Ez nem depresszio, mert akkor minden nő az szules utan. Kinek van ereje korulugralni a vendeget, es felboritja a napirendet ha jon valaki. En se igen csipem ha jon valaki latogatoba.

Egy lassan hat hetes baba anyukaja.


Ha van kedved, es nincs kivel beszelned irj privit, igyekszem valaszolni, ha a baba hagyni fogja. Szivesen beszelgetnek en is egy hasonlo koru baba anyukajaval

2011. dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De miért akarod megcáfolni, érveket felhozni? Úgyis azt fog gondolni, amit akar. És nem vagy depressziós, csak unod azt, hogy osztja az észt. De ha túl ingerlékeny vagy másokkal szemben is, vagy túlreagálsz helyzeteket, akkor nem árt végiggondolni. A leírásodból nem tűnsz betegnek.
2011. dec. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt ,de hónapokig,sőt néha egy-egy tünete még megmutatkozik,de én szten egyátalán nem köthető össze azzal,hogy az ember megunja a rámenős anyóst,mi 3 hónapig laktunk velük,de már a végén szenvedtem,hogy nem értették meg amit akarok,és miattuk enni nem tudtunk a gyerektől,mert addig kényeztették amíg csináltuk a kaját,hogy mire ettünk volna elmentek a gyerek meg bőgött hogy nem foglalkoznak vele,plusz magánakcióik voltak stb. de a férjem is így látta szóval nem a depresszió miatt voltam erre érzékeny
2011. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Levertség.Utáltam még a baba körüli teendőket is.Szó szerint fájt ha mosolyognom kellett. Indok nélküli bőgőrohamok.Mindenből elegem van érzés.Minek is szültem én ezt a gyereket....Stb.Nem vagy depressziós:-)))
2011. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kösz a diagnosztikát :-))))!
2011. dec. 15. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!