Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a babám, ez még lehet...

1 éves a babám, ez még lehet szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés
Folyton az jár az eszemben, hogy mi lesz, ha méhnyakrákos leszek és meghalok? Akkor más neveli fel a gyerekemet, vagy , hogy nem tudom átadni, megmutatni neki azokat a dolgokat, amiket akarok és nem is fogja tudni, ki az anyja?! Más is gondol ilyenekre, vagy ez normális, hogy azért aggódok, mert gyerekem született, és mielőtt nem volt, nem is aggódtam? De nekem állandóan ez jár a fejemben, szinte minden nap az egészségem, hogy fel is tudjam nevelni. Nem tudom jól érezni magam semmikor, mert mindig ilyenekre gondolok. De lehet, hogy azért van, mert naponta ilyenekről hallok, hogy valaki évente eljárt szűrésre, két szűrés között meg olyan előrehaladott méhnyakrákja lett, hogy meghalt és 3 gyerek maradt utána, meg ilyeneket, hogy 30 akárhány éveseknek rákja van, meg kismamának?! Hogyan lehet ezen túljutni?
2012. jan. 9. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem depresszionak tunik,hanem ezek ilyen kényszeres gondolatok. Erre is meg van a pontos pszichiátriai kifejezés,csak nem nagyon vagyok otthon a témában. De ez is kezelhető! Ez olyasmi mint valakinek a kényszeres takaritás,kézmosás,kényszeres rossz gondolatok. Ez a szorongás egyik fajtája,amit okozhat a megnövekedett felelősségtudat, a bezártság,meg az ingerszegény környezet. Mert azért akárhogy is egy felnőtt embert az első egy két évben otthon a babával nem ér tul sok inger.ha sulyosabbra fordul szerintem fordulj szakemberhez. Ezek azért elég alaptalan félelmek,pl. a méhnyakrákot ma már több mint 90% ban fékeny lehet tartani a rendszeres vizsgálatokkal.
2012. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is eszembe juthnak néha ilyen dolgok és ezt én annak tudom be, hogy felelősséget vállaltam a gyerekemért.Természetesen aki gyereket szül gondol ilyen dolgokra, hiszen nem akarjuk, hogy a gyerekünk a felnőtt kora előtt temessen el minket.Szerintem ez természetes, de állandóan azért ne kattogj rajta, mert a passzív hozzáállás bevonzza magát a betegséget is.Aki attól fél, hogy beteg lesz, az előbb utóbb tényleg szenvedni fog valamitől.

Ha nem bírsz egyedül megbírkózni ezzel akkor kérd szakember segítségét, ez nem szégyen!

És még a gyermekednek is csak jót tehetsz vele, hiszen egy kiegyensúlyozott, boldog, egészséges anyuka nevelheti fel:)

Egy éves kiscsaj anyuja

2012. jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. jan. 9. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!