Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos teáztatása?

2 hónapos teáztatása?

Figyelt kérdés

A védőnő a múltkor javasolta, hogy elkezdhetnék adni kamillateát a babámnak a következő képpen:

2dl vízben 2 filter + 1 nagy kanál cukor. Naponta 2-3x 10 ml-t adni neki. Csinált valaki hasonlót? Minden alkalomkor új teát csináltatok, vagy elég naponta 1x?



2012. febr. 14. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csináltam, amikor született a kórházban is teát adtak amíg nem indult be a tej... Ott úgy csinálták ill. én is hogy egy filter 2dl vízhez és egy kockacukor. De sokan ellenzik a teázást illetve a cukrot is! Ez attól is függ hogy anyatejes-e a babád mert akkor sokan tejet adnak csak ami szomjoltó. Tápszerre mondják hogy a szárazanyag tartalom miatt tanácsos itatni. De erről is megoszlanak a vélemények. TE DÖNTESZ! Én adtam a lányomnak sokszor evés után is alig pár kortyot! Lemosta a tejet a szájából SZERINTEM emiatt nem volt soha szájpenésze se mert nem lappangott a szájába. EZ az én véleményem amit megosztottam veled, nem kell megfogadni!
2012. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Naponta csináltam egyszer friss teát, mindig reggel.
2012. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Off: Minek a tea? Hashajtásra, megfázásra? Csak úgy teljesen felesleges ilyen picinek az anyatejen/tápszeren kívül mást adni egész a hozzátáplálás kezdetéig, max. ha nagy a kánikula :)

Kamillatea sajnos elég hamar "megbuggyan" szobahőmérsékleten, - saját tapasztalat - max. fél napig tartogasd vagy esetleg rakd hűtőbe.

2012. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felesleges a tea, a cukor meg főleg nem kell neki.

Ha anyatejes, azon kívül más nem kell, ha tápszeres, és folyadékpótlás kell -szerintem nem kell-, akkor is forralt-lehűtött vizet adj neki.


Ha anyatejes, 6 hónapos korig semmi más nem kell, pláne, hogy nyár sincs éppen, utána pedig víz, illetve 100%-os gyümölcslevek -pl. alma, körte, őszibarack.

2012. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Off elsőnek: az enyém csak anyatejes volt 6 hónapig, nyáron kapott csak forralt vizet, és sosem volt szájpenésze. Szerintem ez nem ettől függ, hanem hogy találkozik-e ezzel a fertőzéssel, meg logikusan a cukros tea ugyanolyan táptalaj a gombának, mint a tej.

Szerintem ameddig lehet, kerülni érdemes a cukrot, elég hamar rákapnak a babák.

2012. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Anyatejes a babám, szerencsére nem is hasfájós (kopp-kopp) és kb minden evés után/közben kakil is rendesen. Én sem vagyok híve a cukrozott teának, ezért nem is adtam neki rögtön, gondoltam körbekérdezek előtte ki, mennyire használta.

Csak másfél hete újra 2 óránként eszik, napközben max 20 perceket alszik és estére már elég nyügös/fáradt, a melleim meg már kb leszakadnak, ezért eszembe jutott ez a tea, hátha kicsit rltelítené, és legalább egyszer többet tudna pihenni (meg a cicim is...)

Bár ha éppen fejlődési ugrunk, akkor ki tudja mennyire jó megbolygatni...

2012. febr. 14. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyereke válogatja, hogy szüksége van-e plusz folyadékra. Én adok teát a kislányomnak (csipkebogyóteát, egy kiskanál gyümölcscukorral). Amikor 1-2 napig nem figyeltem oda, hogy itassam (legalább a 160ml-s cumisüveg felét) akkor elkezdett nagyon büdöset pisilni és kicserepesedett a szája, már azt hittem összeszedett valami húgyúti fertőzést, de mielőtt elvittem volna orvoshoz megint elkezdtem odafigyelni rá hogy itassam napközben és fél nap múlva már minden visszaállt a régire, kutya baja sem volt. Az én lánykám tápszeres és két és fél hónapos, én a kezdetektől itatom (cukrot nem akartam neki adni de mivel a kórházban cukros vizet kapott így máshogy nem fogadja el- de nem bánom ennyi cukortól semmi baja nem lesz főleg mivel arra is odafigyelek hogy milyen cukrot adok neki).

Nem tudom miért akarsz kamilla teát adni a babádnak, de ha nem hashajtó céllal, szerintem ne azt adj neki, mert eléggé szárít és allergizál is (ha székrekedéses a babád akkor viszont kifejezetten jó, csak nem nagyon huzamos ideig).

2012. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

na várjunk csak, ez most mire jó???


mert leírtál egy szuper hashajtót. de csak havi 3x szabad kamilla teát adni mert kiszárítja a beleket.


ezt azért mond már el a védőnődnek és szerintem innentől SOHA NE HALLGASS RÁ!

2012. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hasfájásra adom neki a Mecsek teát, de soha nem tettem bele cukrot!

Így szokta meg, és elfogadja!

2012. febr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
okés, köszi a válaszokat, akkor jó, hogy nem bolygattam meg vele a kis pocakját. Marad a csak tejcsi, eddig is bevállt, a cukorra való szoktatásnak meg egyébként sem vagyok híve.
2012. febr. 14. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!