Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 27hónapos és hallani...

Kisfiam 27hónapos és hallani sem akar a wcre ülésről mondom neki megyünk pisilni azt mondja nem ha meg próbálom rátenni hisztizik. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Tudtok esetleg javasolni valamit? Biliről sem akar hallani

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudsz tenni. Ha agyban még nem kész rá, akkor az erőltetés hatására csakazértsem fog ráülni. Az én lányom is 27 hónapos. Ő már bele pisil olykor a wc-be, de csakis amikor ő szól. Van hogy egy nap 2x is belepisil, utána meg 2 napig egyáltalán nem pisil bele, hiába kérdezem meg mondom neki. Az én gyerekem már kezd ráérezni az ízére, de még nem az igazi.Én még simán adok neki időt. Majd ha jobb idő lesz jobban ráhajtunk a dologra. Szerintem várj még türelmesen, aztán ha addig semmi nem változik, akkor majd tavasszal már könnyebben lehet próbálkozgatni.
2012. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm úgy oldotta meg, hogy elmentek bugyit venni a kisfiával. Válaszottak egy nagyon szép (azt hiszem) pókemberes bugyit. :) Na azt mondta barátnőm a fiának: Ezt a bugyit, csak nagy fiúk hordják, akik a bilibe pisilnek.

Azóta szól! :)

Szerintem próbáld ki te is. Csak ne erőltesd. Majd megérik rá.

2012. febr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
persze nem akarom én ezt erőltetni csak sok baba ilyenkor már szobatiszta de hát majd csak sikerül nekünk is.
2012. febr. 15. 12:54
 4/7 A kérdező kommentje:
a bugyival már beprobálkoztam belepisil és még jót kuncorászik rajta hogy pisis lett
2012. febr. 15. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Pihentesd a témát jópár hétig, adj rá pelust v bugyipelust. Ebben a korban az a baj, hogy ha ebben kezd dacolni (ami egy kétévesre ugye jellemző, mármint a dac), akkor annak lehetnek komoly következményei, pl kakivisszatartás egyebek. Fiam kb fél éve WC-be kakil, pisi megy a bugyipelusba, és újabban a kakit is oda nyomja. Mondhatom, nem vagyok tőle túl boldog, de legalább kinyomja. Oviban csak ősztől megy (ahogy számolom a tiéd is), nyáron ráérsz emiatt aggódni.
2012. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, több, mint 3 éves volt, mire szobatiszta lett. Már féltem, hogy nem tud oviba menni. Akkor lett az, amikor békén hagytuk a dologgal. Akkor viszont 1 héten belül, és teljesen (még éjszakára sem kellett pelus). A titok, hogy nem szabad eröltetni. Ezt neki agyban kell eldöntenie, és amíg ez nincs meg, a fejed tetéje is állhatsz (nálunk is volt többféle bili, wc szűkítő, alsónadrág, bilis könyv, hagytuk üldögélni rajta, stb.) :)
2012. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam is ennyi idős és engem már nagyon bosszantott, hogy nem szobatiszta. Pontosan tudtam, hogy már képes rá, csak lusta. Aztán egy nap nem adtam rá, csak bugyit és nadrágot. Először bepisilt, elmondtam, hogy legközelebb szóljon. Másodjára már sírt, amikor bepisilt, harmadjára már szólt előre. Azóta szobatiszta, két hétre rá ágytiszta is lett.
2012. febr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!