Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam valamit az etetéss...

Elrontottam valamit az etetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
11 hónapos a babám és gyönyörűen megeszi a darabos ételt (egész rizs, borsó, kenyér virslivel, karikázott főtt répa, barack, stb.) ha kézből adom neki, de ha kanállal akarom, akkor azonnal nyel, rágás nélkül. Hiába mondom és mutatom neki, hogy rágja meg, nem teszi. Ezért még javarészt pépesítem neki a főzelékeit, mert a múltkor is maradt egy kicsit nagyobb darab krumpli az ételében, és úgy megöklendeztette, hogy ki is hányta az addig megevettet. Nagyon megijedtem, és nem először fordult elő ilyen. Egyszerűen nem rágja meg a kiskanállal adott ételt, de ha a saját nagy kanalammal adom neki az én ételemet, akkor meg rág. Ez egy rossz berögződés? Mit tegyek? Másnál is volt ilyen? Biztosan én rontottam el valahol...
2012. febr. 15. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is, de nem tudom h miért... 11,5 hós. A kis kenyér falatokat szépen megeszi, de ha kanállal adok neki darabosat, akkor szinte csak nyel. Még a krumplit csak-csak megrágja, de pl a kedvence a tejfölös-sajtos tészta vagy a tejfölös-juhtúrós tészta. Jó puhára főzöm neki a tésztát, de azért darabos, és nem rágja csak nyeli. Akkorákat nyel, h csak lesek. Meg félek megterheli a gyomrát h egészben nyeli le a falatot. Én nem tudom mit kéne csinálni, helyette nem rághatom meg. Remélem egyszer csak belejön a dolgokba, muszáj h darabosat egyen. 8 foga van, használni is kéne valamire őket :))
2012. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És ha villával próbálod...bár ez így butaságnak hangzik, de lehet, hogy ha megmutatod neki a villa és a kanál közti különbséget akkor rá fog jönni, hogy a kanalasat nyeli, a villásat rágja. lehet, hogy csak egy rossz berögződés, hogy a kanalast rögtön nyelik, hisz sokáig azt " kellett" csinálniuk.

Nekem még csak 8 hónapos, tehát most kezdi a darabosat, de még nagyon az elején járunk, de az unokaöcsém ugyanezt csinálta mint a Te babád, és a villás magyarázás bevált nála:-)

-Hasna-

2012. febr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld nem etetni, hanem tegyél neki egy tányérra darabos kaját (nem borsót, de pl. répát), had egye kézzel. Hátha akkor megrágja.

Nyugi, nem rontottál el semmit. Azt, hogy miért csinálja, azt viszont én sem értem...

2012. febr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fiam meg nem hajlandó kanállal enni - így én lerakom a tálcájára a falatkákat, és ő felcsipegeti. Mindent egybe nyel, ami csúszósabb (mandarin, narancs, virsli...stb.)!!! A kenyérfalatkákat, bulátát rágja.

Ha már jobban van lakva, akkor kezdi rágni a csúszósabb falatokat, de nagyon résen kell lennem!


Lehet, hogy nálatok tényleg beidegződés, hisz pépet kapott kanálról, azt meg csak nyelni kellett.


Fiam 11 hónapos

2012. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!