Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba étkezésével kapcsolatban...

Baba étkezésével kapcsolatban hogy legyek okos?

Figyelt kérdés

15 hós a kicsi lány. Van már 9 foga és szépen rág, de 1-2 kivétellel utálja a zöldségeket, és nincs jóban a húsokkal sem... Ha én főzöm, még úgy ahogy lemegy, az üveges bébiételt már nem is érdemes megvenni (korábban pont fordítva volt). Viszont a tésztaféléket, kenyeret, tejtermékeket és a gyümölcsöket minden mennyiségben képes fogyasztani. Sokszor vagyok úgy vele, hogy inkább adok neki olyat, amit szívesen fogyaszt, mint hogy megint a kukában végezze a főzelék. Harcolni sem szeretek vele, meg nem is állunk annyira jól, hogy igazán pocsékolni kéne.

Ennyi háttér után a kérdés lényege :)

A szénhidrátok ugye elhízáshoz vezetnek (most még nem úgy néz ki a drágám, inkább vékonyka), ezért nem javasolják nagyon. Gyümölccsel nehéz jóllakni. Olyat pedig meg már láttam és hallottam, hogy a túl sok tejtermék allergiássá tette a picit később. Szóval ha az én drága csillagom a sajtos tejfölös tésztát kiköveteli a számból, és azzal lakik jól miután a főzelékkel háromszor szembeköpött, a maradékot pedig a falhoz vágta, mit tennétek a helyemben?

Próbálom azt a néhány féle zöldséget (krumpli, sárgarépa, fehérrépa, paradicsom, sütőtök) minél többször belecsempészni az étrendjébe. Ha épp olyan kedve volt, szívesen ette a zöldborsót, céklát, sült csirkét. De olyan is volt, hogy amint kiérezte a húst vagy májat a főzelékből, már nem kellett... Mit gondoltok, "tudja" a baba, hogy mire van szüksége vagy igenis erélyesebbnek kéne lennem a zöldségekkel meg a húsokkal?


2012. febr. 5. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

hmmmm.... hidd el, nem vagy egyedül a problémáddal.

Az én fiam 10 hónapos, és nekem sem eszik meg sok mindent, ráadásul 3 héttel ezelőttig rágott szépen mindent, adhattunk neki pici darabos ételt, most meg nem hajlandó megenni csak a pépeset. És örülök, ha egy nap 3x!! bele tudok tuszkolni valami kaját. (a reggeli és esti tápin kívül)

Lehet hogy én rosszul csinálom, de igyekszem a kedvében járni, és olyan ételt adni neki, amit megeszik, szeret. VIszont tisztában vagyok azzal, hogy így nagyon is fennáll a válogatósság veszélye.

De hát fényen nem élhet! :)

2012. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tudja ő, hogy mi a jó neki. Minden ember más, a gyerekek is. Ők sem szerethetnek minden kaját. Ha tésztát szereti, akkor azt szereti, rá erőltetni más ételt nem nagyon tudsz (te se fogod megenni azt az ételt, amiről tudod, hogy egészséges, de utálod). Próbálkozz továbbra is, hogy az olyan zöldségeket, amiket szeret, beleteszed az ételébe.
2012. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!