Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egyszerre foglalk...

Hogyan lehet egyszerre foglalkozni megfelelően a gyerekkel illetve otthon rendbe tenni mindig a lakást?

Figyelt kérdés
ez kinek hogy megy?nekem babom nem alszik jol nappal ezert ilyenkor zörögni nem lehet
2009. jún. 4. 08:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Én nem törődöm vele, hogy alszik-e, ugyanúgy zörgök. Ezzel azt is elérem, hogy ne ébredjen fel a legkisebb zajra is, nem kell lábujjhegyen járkálnom a lakásban soha. És a nagyobb gyerek dumájára, kiabálására, stb. sem ébred fel. Mert megszokja.
2009. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Én két gyerekkel csinálom végig a napi hajszát. Egyik hat hós, másik három éves. Meg sem állok egész nap, csak amíg eszem:D Tessék zörögni, szoktasd hozzá!

2009. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát... nehezen!:) Fiam 4 hónapos, most kezdek kicsit magamra találni. Ő sem alszik túl jól napközben, ezért én akkor csinálok mindent amikor fenn van. Főzök, felmosok, porolok, mosok, teregetek, ő meg ül a pihenőszékben, vagy fekszik a szőnyegén és néz. Közben mindig beszélek, énekelek Neki. Nem mondom, hogy mindig könnyen megy, de muszály megcsinálni.
2009. jún. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldom meg, h' korán kelek a babával (ő már 6 óra körül kukorékol), és amíg a férjem otthon van reggel(kb. fél nyolcig) gyorsan zuhanyozom, felporszívózok, felmosok, elmosogatok, ha kell, berakok egy mosást, vagy feldobok egy főzeléket stb. Nekünk kis lakásunk van, nincs olyan sok házimunka, és mivel most tényleg napi szinten csinálok bizonyos dolgokat, nem vesz annyi időt igénybe. Aztán amikor délelőtt alszik egyet a baba, addig van időm enni, tornázni, folytatni a főzést. Kb. 9-től 11-ig szokott aludni, utána már csak az övé vagyok. Délután még szokott aludni egy órát, akkor én is lustálkodom. Szóval szerencsém van, h' naponta kétszer alszik, és hogy a férjem nem hajnalban megy el otthonról.
2009. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
en ugy szoktatam mindig ment a porszivo meg mindig pakolgattam,erre egyszercsak fel kelt rá,és onnantol mar lasssan ha nem alszik mélyen akkor felkel.
2009. jún. 4. 08:50
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy vagyok mint a 8:42-es anyuka. Másfél szobás panel, egy pici koppanás is óriási zajnak tűnik ha csend van. Próbálok zajosabb lenni hogy apránként szokja.Megy a tv vagy rádió és úgy nem olyan feltűnő. A legtöbb munkát akkor csinálom mikor játszik a pihiszékben.
2009. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém max. fél órát alszik, mindent akkor csinálok amikor fent van. Ha porszívózok azt kifejezetten élevezi. Beteszem az etetőszékbe és onnan nézi ahogy elkészítem a kajáját. Amíg alszik csak csendes tevékenységeket végzek. Vagy a konyhában készítem elő a főzést, hogy ha felkel hamar menjen.
2009. jún. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

mi is panelben lakunk,és a szobák egybe nyílnak

a fiam 5.5 hós

hajnalban 5-6 között eszik, és vissza alszik

én akkor már alszok vissza

kb 9-10 fele ébred

már most mindjárt megfőtt az ebédünk, de ha majd felkelt, akkor jöhet a "hangosabb munka"

2009. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

09.03 vagyok

azt akartam írni, hogy én akkor már nem alszok vissza :)

2009. jún. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
En egy15 hos es egy 4 eves gyerek anyukaja vagyok.A kicsi reggel 6 kor felkelt megissza a tejet es alszik meg fel 10-ig szerencsere.En addig elvegzem a fozest a mindennapi apro takaritast a nagyot oviba viszem aztan folytatom adolgom addig ameddig kel a kicsi.Jol haladok szerencsere.Aztan elrendezem ot is es az ove vagyok d.u.fel 3-ig.Akkor megint alszik,es eltakaritom azt amit addig mocskoltunk.Hazajon a nagy lanyom az ovibol felkel a kicsi es kezdodik elolrol a rendetlenites,de nem gond.Most mar nagyon nem parázok ezert.Hát igy telnek a minden napok.
2009. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!