Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire utalhat, ha egy baba nem...

Mire utalhat, ha egy baba nem hízik megfelelően?

Figyelt kérdés
6 hónapos kor után, normál adagokat fogyasztva?
2012. febr. 15. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lányom mintha megállt volna a hízásban 6 hónapos kora után! Alig alig hízik! Én mindig félek, hogy valami baja van! De szerintem 6 hónapos koruk után ez egyértelmű hisz onnantól kezdenek el jobban mozogni! De nem nagyon értem a kérdésedet... :/
2012. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnál voltunk így. Amint elkezdtük 6 hónaposan a hozzátáplálást leállt az addigi rohamtempós hízása, majd eljutottunk oda, hogy már annak is örültem, ha nem fogyott. Először mentünk vérvételre, nem-e vashiányos, nem volt az. Aztán mentünk gasztroenterológiára, és ott sem találtak semmit. a mai napig nem tudjuk, miért nem hízott/hízik rendesen.

3,5 éves lesz nemsokára, 13,5 kiló, vékonyka, de izmos, erős kiskölyök.

2012. febr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Kislányom úgy látszik követni szeretné a példáját. 8 és 9 hónapos kora között fogyott 20 grammot, pedig ő aztán tud enni. 2 hét múlva kell mennünk megint súlykontrollra, és ha addig nem indul be újra a hízása, akkor vérvétel.
2012. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

6 hónapos kor után átlag 500 gr-okat híznak havonta, de ez csak egy átlagos érték, a legtöbb gyerek ennél kevesebbet szokott, főleg, ha előtte már jól felturbózta a súllyát. Ilyenkor kezdenek el többet mozogni is, ami miatt kevesebbet híznak. Sok baba étvágytalanabb is lesz időszakonként (fogzás, betegség...stb)


Ha a súlyához és a korához képest normális adagokat eszik és mégis keveset hízik, akkor lehet hogy sokat mozog, vagy sokszor kakil, nem emészti meg még tökéletesen a zöldségeket, husit, viszont esetleg már kevesebbet cicizik (v. tápszer), ill. maga az anyatej (tápszer) már önmagában ilyenkor nem is lenne elég, lehet hogy még csak most kezdődött a hozzátáplálás és a tej már nem fedezi a kalóriaigényt. Aztán ezen kívül lehet még betegség is a háttérben, például valamilyen felszívódási zavar, esetleg tejallergia, fertőzések, például húgyúti fertőzés (azt néha nehéz észrevenni), lehet vérszegény is (bár akkor inkább étvágytalan lenne), vagy bármilyen betegség, ami miatt több energiát használ el a szervezet, mint normál esetben, így nem marad elég a raktározásra.

2012. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hós kora után a lányom két havonta hízott csak, de akkor 400-500 grammot. Egy hónap mindig kimaradt. Azóta 3 éves, de van hogy most is 2-3 hónapig semmit nem hízik, aztán meg egy-két hét alatt fél kg-ot felszed, pedig nem eszik többet akkor se mint addig.

89 cm és 12,5 kg most, novemberben volt 3. Nem vékony, mert pici is.

2012. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom fél évesen 10,6 kg volt, egy évesen meg 11,2 kg. Én is aggódtam, és megkérdeztem a dokit, hogy ez nem baj-e. Mert az evéssel amúgy is eléggé hadilábon álltunk. A doki meg kinevetett, hogy a gyerek így is sokkal nagyobb, mint az átlag, mit akarok én, hova hízzon. Fél éves kor után megállnak a hízásban, mert sokat mozognak. Ritka, hogy betegség áll a háttérben. Egyébként állítólag 1 éves korig még havonta kell menni a védőnőhöz (bár én nem mentem, mert nem volt gondunk.) Ha aggódsz, kérdezd meg őt, hogy rendben van-e a súlya.
2012. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Kihagytam, hogy előfordulhat még, hogy nem megfelelő összetételű az étel, hiába megfelelő a mennyiség. Példa: az üres gyümölcs, hiába eszik meg akár 200 gr-ot a baba, az nem teljes értékű étkezés, mert csak víz és cukor (nincs benne összetett szénhidrát, se fehérje)
2012. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálunk az van, hogy 6 hónapos kora óta a fiam havi 200 grammot hízik, előtte nagyon szépen hízott. Most 8 hónapos. 4 hósan duplázta a súlyát. Tulajdonképpen nem is nő, max 1-2 centiket. 6 hósan kezdett el gurulni, most 1 hát alatt kezdett el felülni, kutyázni, kúszni, még napi 3* szopizik.
2012. febr. 15. 22:16
 9/13 A kérdező kommentje:
Kekszet, gabonát szoktam tenni a gyümijébe. Mit tehetnék még bele?
2012. febr. 15. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Na így már mindjárt más. NE AGGÓDJ! Írtam, hogy az a baba aki felturbózta a súlyát az első hónapokban, később kicsit leáll, ha már 4 hónaposan megduplázta magát, akkor nem csoda hogy már nem hízik olyan rohamosan. Amúgy a havi 200 gr az egyáltalán nem rossz. A keksz vagy gabona elég a gyümibe, de ha akarsz rajta turbózni egy kicsit, akkor tehetsz bele Sinlacot v. Milupa Sinemilt, ha elfogadja (igazából ez is gabona, mert rizs és szentjánoskenyérfamagörlemény). Az baj csak, ha áll vagy fogy a súllya
2012. febr. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!