Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy adagolja a tápszert?...

Ki hogy adagolja a tápszert? Mennyi időközönként és mennyit?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a babám.Most tértünk át a tápszerre,mert elapadt a tejcsim.Ki mennyit és milyen időközönként ad a babájának?Ahpgy a dobozon van?Én a HA start aktivot-ot adom neki,de ott azt írja hogy napi 5*180-at adjak,de én nem úgy adom mert az szerintem az én kisfiamnak túl ritka,de egyszerre viszont túl sok.
2009. jún. 4. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami a dobozra van írva TÁJÉKOZTATÓ jellegű,mivel minden baba más természetes,h eltérsz attól.A lényeg,h a keverési arányt tartsd be (1 adagolókanál+30 ml víz,amennyiben a HA-st is így kell,de rá van írva).Ha a babád többször eszik,de kevesebbet,akkor alkalmazkodj hozzá.Etesd 3 óránként(vagy ahogy ő kívánja),az általa igényelt mennyiséggel.
2009. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az jó ha 2,5 óránként adok neki 100 milit?
2009. jún. 4. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Tehát kilencszer akarod egy nap etetni? Biztos hogy jó igy?
2009. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Próbáld kihúzni,h meglegyen a 3 óra.De azért eszik ilyen sokszor,mert keveset eszik.Sztem ezzel nincs gond,DE beszélj a védőnővel(ha bízol benne)vagy a dokitokkal.A mi dokink elég rugalmas,ő úgy van vele,ha ez a baba igénye,így kell etetni.Át fog állni,idő kérdése.De nem szabad erőltetni,h többet egyen egyszerre.
2009. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Hipp1-et adok a 3,5hós lányomnak. Ez is kapható HA formában ha jól tudom, mi a simát esszük. Nagyon szeretem, mert kicsit sűrűbb, laktat eléggé, tehát nem eszi meg a dobozon feltüntetett max. mennyiséget, és nem büfizi fel könnyen,a hasa sem fáj tőle.. Nagyon szereti, de ha nagyon éhes, akkor is csak max. 150-160 ml-t eszik meg belőle. Általában 3óránként eszik, de ha sétálni megyünk, vagy hosszabb a délutáni szunya és éjszaka ez az idő kitolódik. Adj neki annyit, amennyit kér. Lefogyni nem fog,legfeljebb, mig ki nem tapasztalod mennyit kér, valamennyit kiöntesz majd! És ha nem éhes, akkor akár a 90 ml is elég neki. Sok szerencsét!!! 4. hónaptól már kezdheted a hozzátáplálást. (mi most próbáltunk 1-2 mokkáskanálnyi srépa levet, tegnap 1 mk banánt) Jó egészséget!!!
2009. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De szerintem ez nem így működik, legalábbis nálunk. Annyit tudsz neki adni, és annyiszor, ahogy elfogadja. Ezt pedig csak próbálgatással fogod tudni. De ha valaki tudja amódszert, hol van a kapcsoló a babán, amin át lehet állítani, hogy úgy egyen, ahogy mi szeretnénk, légyszi árulja el, mert én is vevő vagyok a jó tippre!
2009. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
az én babám is tápszert eszik,és hát van hogy ő is 2.5 óránként kéri,de van olyan is hogy több mint 4 órát is el van.Szerintem ez változó,mikor milyen hangulatuk van.Mi sem eszünk mindig egyformán.szerintem etesd ugy ahogy kéri.
2009. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!