Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 7 hós, eddig még naponta...

Babám 7 hós, eddig még naponta egyszer szopizott, de mára már azt is elhagyta. Tápszer nem kell neki, minden féle formában próbáltam, de nem kell neki. Szerintetek mit adjak neki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 09:47
 1/5 anonim válasza:
Vidd el orvoshoz.
2012. febr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a védőnővel. Kérdezd meg tőle, ilyen esetben mit javasol. Tejpépet próbáltátok? Husit már eszik? Esetleg babajoghurt, van már 6 hónaptól adható.
2012. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 3 hós korában arra döntött hogy nem szopik tovább. Eleinte kifejtem neki, de kb 3 hét alatt fokozatosan elapadt. :((( Kapott volna tápszert, száz félét, de nem ette. Mi most leszünk 7 hósak, és mindent eszik a tejen kívül. Nem tudtunk vele mit csinálni, fő hogy eszik. Mindent szeret: gyümik, zöldségek, húsok, sajt, túró, kenyér, stb...

Annyit idegeskedtünk emiatt, de kár volt. A doki azt mondta, hogy akkor fokozatosan kóstoljon és egyen. Ez a gyerek ilyen. Hízik, jókedvű, egészséges. Mivel kellene a tej alapú is, ezért ismét vettem neki tápot. Kb két hete naponta megissza a tápszert úgy, hogy félálomban. Ez azt jelenti hogy elaltatom, kiveszem a cumiját és már tartja is a kis száját mint a kisfecske kéri a tápot. Hihetetlen, de már én így csinálom. Próbáld meg ezt. :)

2012. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A félálom dolog (amit az előző hozzászóló írt) nálunk is bejön, amikor este nem akar enni! Berakom a kiságyba, várok kicsit, lenyugszik, félig elalszik és utána tudok még neki adni tápszert. :) Egy próbát megér! :D
2012. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tejpép? Az én lányom igaz 2 éves koráig szopizott, se közben, se az elválasztódás után soha nem fogadta el a tápszert. Most már lassan 3 lesz, sem tejet, sem tápszert nem kér. A tejpépet, joghurtot viszont szívesen eszi, így legalább eszik tejterméket.
2012. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!