Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a hozzátáplálás?...

Hogy van ez a hozzátáplálás? Én külföldön élek és van egy két dolog amit nem értek, vagy nem tudok.

Figyelt kérdés

A babám 5 hónapos és már kóstoltattam vele almát. Azt nagyon szerette. Adtam neki alma-banán pürét azt is megette. Ezeket általában délelőtt adtam neki, de volt hogy délután sikerült be. Nem volt tőle semmi baja. Most már szeretnék neki kicsit többet is adni és azt nem tudom hogy csináljam? Mindig ugyanabban az időben adjam a pürét? Úgy értem két étkezés közötti időben? Vagy baj, ha adom neki a pürét és közvetlenül utána a tápszert? Vagy fordítva? Először tápszer aztán a püré? Sajnos itt nincsenek olyan érett gyümölcsök mint otthon, így nem tudom kóstoltatni vele a friss gyümiket. Viszont itt több az olyan bébiétel amiben van hús is. Azt is lehet már neki adni? Minden féle ételt meg kell vele kóstoltatni?

És ha egyszer már elkezdtem a kóstoltatást, akkor baj ha kihagyom néha? Hogy nem adom neki minden nap?

Biztos butaságokat kérdezek, de olyan nehéznek tűnik nekem ez a hozzátáplálás. A védőnőm mondta, hogy nyugodtan kérdezzek tőle bármit, de könnyebb megkérdezni magyarul. :) :)


2009. jún. 4. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha a gyumolcs utan megkinalod tapszerrel, ha ehes, vagy szomjas, akkor ugyis fog inni, ha nem ehes mar, akkor nem fogja kerni. Altalaban azt mondjak, hogyha ki akarsz valtani etkezest, akkor szopi/tapszer elott add a szilard kajat es utana kinald meg tapival. HA meg akarsz meg kivaltani etkezest (5 honaposnal szerintem meg nem kell), akkor eloszor szopi/tapi es utana add neki a gyumolcs puret. A husis kajakkal varj meg 7 honapos koraig, addig csak sima zoldseg, es gyumolcs pureket adj, illetve keverheted is a gyumolcsot krumplival, repaval. (mondjuk az en fiam nem ette a repas, krumplis gyumolcsoket). MEg az elejen nem baj, ha neha kimarad a szilard kaja, de ha mar kivaltottatok egy etkezest, akkor mar add neki onnantol kezdve minden nap.
2009. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, kimerítő válasz az első, azaz ha csak kóstoltatsz, akkor két kaja közt egy kis mennyiséget. Pár napig ne adj másik új kaját, hogy ha allergia, vagy bármi gond van, akkor csak egy új kajától lehet, tudod azonnal, hogy azt nem szabad. Ha már megvolt a kóstolás és szeretnéd, akkor kiválthatsz egy étkezést, ha tápszeres, akkor 5 hónaposan elkezdheted már bátran. Ekkor a kajaidőben ezzel kezded, kicsit emeled az adagot minden nap és rögtön után a tápszer, amennyit kér még. Másnap ugyanez, csak nagyobb adag. Pár nap alatt már teljes jogú étkezést fog enni és nem kell a tápszer arra az étkezésre.

Általában jobb, ha az új kaját délelőtt kapja, ha biztosan nincs vele gond, akkor nem baj, ha délután adod. Azért jobb délelőtt, hogy ha bármi gond van az új kajával, akkor az ne éjjel derüljön ki... Csak ezért.

Egyenlőre még (1-2 hónapig) ne adj húst neki, hadd szokja meg az új, gyümölcsös, zöldséges ízeket.

Mindig minden új ételt kóstoltass, azaz elsőre csak délelőtt, kis mennyiséget adj egy pár napig.

2009. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Így már sokkal jobb. :) :)

Párszor azért nem adtam neki gyümölcspürét, mert közvetlenül étkezés előtt kelt fel és nem tudtam,hogy lehet-e így kóstoltatnom vele bármit is?

2009. jún. 4. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!