Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyáron ha meleg van, kell...

Nyáron ha meleg van, kell vizet adni a kisbabáknak szoptatás mellett?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igény szerinti szoptatás esetén nem kell itatni a babákat. Előfordulhat, hogy ilyenkor gyakrabban szopiznak rövidebb ideig, hogy a tej első, szomjoltó részéből kapjanak.
2012. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen, viszont többször tedd cicire! Az enyém nem fogadott el semmit , még a 40 fokos melegben sem, így gyakrabban tetem cicire. Semmi problémát nem okozott sem nálam, sem a kicsinél.
2012. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam nyaron fogadta el eloszor a vizet,teat,hiaba szopizott,kellett melle neki mas folyadek,szerintem ez babafuggo.Megkinalhatod esetleg,es te majd eldontod,h szukseg van-e ra :)
2012. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Attól függ, elég-e a tej. Ha sokat szopizik, akkor nem kell. De ha nem eleget, akkor kell pótlás. Én fiamnak nem adtunk, mert a sok okos "csak szopi" mániás ezt mondta, és a fiam négy napig volt intenzíven kiszáradással. Majdnem az életébe került, hogy nem kapott vizet (kórházban, születése után nem volt elég tejem, de mindenki azt mondta, hogy nem baj, elééééég az neki. Hát nem volt.)
2012. febr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem azért kedves utolsó megválogathatnád a szavaidat a sok okos csak szopival szemben. Nyilván mindenki saját tapasztalatait írja le, akikre vagy hallgatsz vagy nem. Védőnőd/dokid nem ment megnézni a babádat? Nem sárgult be? Nem volt száraz a kis szája, bőre?Nem figyelted a kutacsát?

Bár nyilván engem is a "sok okos" közé sorolsz, de ezek alapvető dolgok amiket figyelni kell. Bár ha ezeket nem figyelted/vetted észre akkor vagy nem tájékoztatott elég jól a védőnőd, vagy elengedted a füled mellett. Másra nem tudok gondolni!!!

2012. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
Én adtam. El is fogadta, és jól is esett neki. Arra gondoltam hogy egy jó zsíros pörkölt után nekem is jó esne egy kis víz, főleg ha hőség van...
2012. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

11.40. Te is válogass. Kösz, többet nem nem írok neked az esetről. Sajnos nem az első ilyen, amiről tudomásom van a mostani "szoptass, szoptass, szoptass, nehogy itasd" divat miatt.

Úgy volt, ahogy leírtam, a kórházban mondtam, hogy nem elég a tejem, mire a csecsemős meg azt, hogy szerinte meg de. Aztán megint, mikor a gyerek a 35 fokos melegben még mindig bömbölt szoptatás után, megint mondtam. A csecsemős és a szoptatási tanácsadó meg azt, hogy ennyi elég egy háromnapos gyereknek. Aztán estére 39 fokos láza volt, napokig infúziót kapott, és a gyermekorvos annyit mondott: jó, hogy legalább én észrevettem, hogy nem elég a tej.


Ennyi. De nem kívánom, hogy éld át, amit én.

2012. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igény szerinti szoptatás esetén nem kell neki vizet adni, max. extrém hőségben.
2012. febr. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

11.40. még annyit, hogy ez a születése után a kórházban történt, 3 napos volt. Mint olvashattad ugye. A védőnőm nem látta ekkor még. Haja képzelheted mennyi volt, és ha láttál már újszülöttet, talán tudod, hogy nem minden párnapos babán szúrja ki egy első gyerekes anyuka hogy jaj ennek száraz kicsit a bőre.

És én nem azoknak címeztem a szopimániás, akik ide válaszoltak. Hanem (mint erre is rájöhettél volna az írásomból) azokra, akik NEKEM tanácsoltak a KÓRHÁZBAN, hogy ne adjak neki vizet. Ha még mindig én vagyok a hülye szerinted, akkor nem tudok neked mit mondani. A kérdezőnek pedig azt tudom, hogy figyelje a gyermekét, mert ha ő látja, hogy kell neki a víz, akkor ne hagyja magát azoknak akik azt vallják, elég az anyatej. Mert sajnos nem mindig. Nálam nem volt elég, én éreztem, mások mégis engem néztek miatta hülyének. A gyerek bánta. Legalábbis majdnem.

2012. febr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Ja, igény szerint szoptattam. Azt mondták nekem ugyanis, hogy igény szerinti szoptatásnál nem kell a víz.

Neki kellett volna.

2012. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!