Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok olyan üveges bébiételeke...

Adtok olyan üveges bébiételeket a babáitoknak, amiben olyan összetevők vannak, amit még nem lehetne a babának adni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok például, hogy zöldborsófőzelék 5hós(univer), vagy pl.:aprómagvas gyümölcsös,vagy maracuja 5hós kortól(hipp)?Vagy üvegesnél is betartjátok a sorrendet?
2012. febr. 16. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ezek a bébiételek meg vannak fosztva az allergizáló, puffasztó összetevőktől, de én elővigyázatosságból még nem adom. Szerencsére elég nagy a választék. Pl. lehet kapni húsos bébiételeket is 5 hós kortól, azért ezzel is megvárom a 6 hónapos kort.
2012. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én betartottam, így jóformán semmilyen bébiételt nem kapott. Szinte mindegyikben van hozzáadott só, cukor. Nem beszélve arról, hogy 6 hónap alatt nem javasolt a hozzátáplálás, így hogy beszélhetünk 4-5 hónapos kortól javasolt bébiételről?

Csak később, 8-10 hónapos korában kapott 5-6 hónapos kortól javasolt bébiételt (ritkán). Amit kaphatott volna előbb, azt meg nem volt érdemes megvenni (pl. alma, sütőtök, őszibarack), mert vagy volt frissen, vagy tettem el fagyasztva.

2012. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan adhatod neki, én is adom. nekem azt mondták h ezek az üvegesek úgy vannak elkészítve h hiába nem adhatnál pl. banánt egy 4 hónaposnak, mert otthon nem tudod úgy előállítani, de a gyárakba igen.
2012. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az üveges èteleknèl az adott termèkbôl kivonjàk az allergizàlò dolgokat tehàt a gyàrtàs soràn " lebutítjàk" ès szigorùan bevizsgàljàk. Így az üvegre ràírt èletkornak megfelelôen azok adhatòk! Ràd van bízva adod-e? Èn adtam.
2012. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában a tápszeres babáknál van az hogy már korán elkezdik a hozzátáplálást,


10hónapos fiam van, és tápszeren nevelkedett sajna, és így ő már 4-5 hónaposan kapta az ö életkorához megfelelő bébikaját. Sütőtök pürét, meg alma barackkal, ilyeneket :D

makk egészséges, és imád enni :D

2012. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a gluténnal hogy álltok?Mikortól adjátok?
2012. febr. 16. 13:25
 7/8 anonim ***** válasza:
A legújabb protokoll szerint 4-7 hónapos kor között érdemes a glutént is megismertetni a babával, mert ez csökkenti a lisztérzékenység kockázatát (védőnőm mondta, ill. babás újságokban olvastam). Pl. 1/2 háztartási keksz, babakeksz, pici zsemlemorzsa a gyümölcspürébe/főzelékbe. Én minden esetre kitolom a 7. hónapig. Remélem nem ártok vele.
2012. febr. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én 10 hónapos koráig toltam ki a glutén mentes táplálkozást. Most kezdetem el mértékkel egy kis babakeksz, kis kiflicsücsök...

most 11hónapos a fiacskám :)

2012. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!