Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket főztök 8-9...

Milyen ételeket főztök 8-9 hós babáitoknak?

Figyelt kérdés

Csak és kizárólag otthon készített ételek érdekelnek, nem bébi étel. Annyira nincs fantáziám, pedig már a 3. babánk. Tejes dolgokat nem kaphat sajnos.

Írjátok le légyszi, hogyan készítitek a főzit! Köszi!


2012. jan. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
engem is érdekel :)
2012. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

-Zöldséges főzelék: krumpli, sárgarépa, fehérrépa együtt főzve, hangyányi sóval, petrezselyemmel. Nálunk ez az alap és vagy kelbimbót, vagy karfiolt (külön, fedő nélkül főzve, hogy ne puffassza őket) teszek még hozzá. Ehhez adom a húst, tojássárgáját, vagy májat, pici olívaolaj és a krumplis zöldség főzőlevével hígítom.

-Sütőtök főzelék: krumpli, kockára vágott sütőtök, alma együtt főzve (hússal vagy májjal).

-Tápszeres főzelék: krumpli, alma együtt főzve hangyányi cukorral, ha savanykás az alma, pici fahéj, kész tápszerrel hígítom (hússal vagy májjal).

-Paradicsomos krumpli: krumpli, paradicsom együtt főzve, pici cukor, petrezselyem, bazsalikom (hússal vagy májjal).

-Gesztenyés főzelék: krumpli almával főzve (almát nem mindig főzöm ehhez a főzelékhez), natúr fagyasztott gesztenyével és hússal összeturmixolom.

Hirtelen most ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ma pl paradicsomos rizses csirke volt. De itt találsz tippeket sztem

[link]


[link]

[link]

Itt találsz sokfélét,lassan én is elkezdek szemezgetni,mert szintén elég fantáziátlannak érzem az étkezését:D

2012. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 porcukormókus ***** válasza:

Tej helyett főzhetsz neki anyatejjel vagy táppal is. Én most ép a spenótot kóstoltattam a lányommal (ő még csak 7hónapos).

Csináltam egy világos rántást, azt felhúztam anyatejjel, és amikor kezdett kicsit besűrüsödni, beletettem a spenótot. Te már tehetsz bele fokhgymát is, úgy még jobb! Ma tökfőzeléket csináltam, ugyanígy.

Spenótról még annyi, hogy lehet mirelitben olyat kapni, ami kis kockákban van lefagyasztva, nem egy nagyobb tömbben, azt egyszerűbb adagolni.

2012. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!