Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Húgyúti fertőzés megelőzésére...

Húgyúti fertőzés megelőzésére milyen gyógyteát vagy egyebet lehet adni 7 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Ma hallottam valakitől, hogy adjak a fiamnak bazsalikomteát és tegyek bele pár darab köménymagot is, ez tényleg hatásos, és hosszú távon nem ártalmas?

A D-mannózról is hallottam, de úgy tudom, hogy az csak E-coli esetében jó.


2012. febr. 16. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekunk sajnos volt, 10 honaposan, 1 hetet voltunk korhazban, de semmi erdemlegeset nem tudtak mondani hogy mivel elozheto meg.

Azota minden kisebb hoemelkedesre ugyrok, sajnos

E coli volt a bunos, meg aztsem mondtak hogy pontosan mitol lett angy fertozes, valoszinu felfazott.

mar 7 honapja volt ,semmi azota, hala Istennek.

Azt mondtak csak hogyha tartosabb laz lenne hamar egy vizeletvizsgalat, hogy meg idoben tudjak kezelni

Engem is erdekelnek tovabbi valaszok

2012. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem sok felvilágosítást kaptál, mert olyan csecsemőkorban nincs, hogy felfázik. Ilyenkor felszálló fertőzés van, tehát feljutnak a húgyutakon a székletben jelen lévő baktériumok, és amelyik fajtájánál fogva képes megtapadni a nyálkahártyán, az fertőzést okozhat (E-coli, Proteus stb.). Újszülött korban véráram útján is fertőződhet baba. Hajlamosító tényezők: pelenkás korszak, főleg lányok esetében, fejlődési rendellenesség, vesetágulat, immunbetegség.


Ha nálatok csak egyszer fordult elő, ráadásul már 10 hónapos volt akkor, akkor ezen ne aggódj, sajnos nálunk más a helyzet.

2012. febr. 16. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:
tőzegáfonya: kivonat(ta találsz alkoholmenteset), vagy natúr, ital formában. 100%-osan nagyon fanyar, de kicsit hígítva próbáld és ha nem issza, akkor picit édesítsd.
2012. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam róla:


"1994-ben a Weber State University (USA) kutatói kimutatták, hogy a tőzegáfonya a human glükoproteinhez hasonlóan viselkedő anyagot tartalmaz, mely képes meggátolni az E. Coli baktérium megtelepedését a húgyút falán. Ez tehát a tudományos magyarázat jelenleg arra, hogy miért képes a tőzegáfonya megelőzni illetve gyógyítani a húgyúti bakteriális fertőzéseket."


Mindenhol csak az E colit emlegetik. Vajon a Proteus ellen is hatásos?


Elvileg húgyútakban azok a kórokozók okozak betegséget, amik meg tudnak tapadni, ugyanis a vizelet folyton kimosná őket. A Proteus is hasonlóan viselkedik, mint az E coli, tehát az a kérdésem, ha ebben otthon van valaki, hogy ez ellen is hatásos lehet?


Ez azért lenne nekem fontos, mert Proteus sokszor rezisztens bizonyos antibiotikumokkal szemben, eleinte a fiamnál is E-coli fertőzés volt, de most már Proteus mirabilis van a vizeletében. Nem szeretném, ha fordítva sülne el a dolog, és egyre agresszívebb bacik jönnének az E coli helyett.

2012. febr. 16. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezen az oldalon van az is, amit az előbb idéztél, ill. utána az is, hogy mely baktériumok ellen véd...fel van sorolva a a Proteus is!

2012. febr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én nem ezt a honlapot olvastam, ott nem volt fent a teljes szöveg. Holnap megpróbálok venni valahol.


Egyébként tegnap még arról volt szó hogy antibotikumot kap, plusz beállítja az orvos a profilaxist. Viszont ma megjött a vérvétel eredménye is és a CRP 0, tehát veseérintettség nincs, így most mégse kap gyógyszert, mert már eleget gyógyszereztük az előző (ez már a negyedik) fertőzéseknél is (7 hetesen volt az első vesemedencegyulladása), viszont a vizeletében vér és fehérvérsejtek vannak. Tehát valamit jó lenne azért ezzel kezdeni, hogy ne terjedjen feljebb a fertőzés.


Remélem ez segít, mert már nem nagyon van más reményem, azon kívűl, hogy majd kinövi, akármi is okozza ezt (VUR vizsgálaton még nem voltunk, csak izotóposon meg UH-on)

2012. febr. 16. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdekelne, hogy kinőttétek e a húgyúti fertőzésre való hajlamot. 1 éves a lányom, már kétszer voltunk kórházban húgyúti fertőzéssel, eddig az E-coli volt a kiváltó. Voltunk VUR-on, kétoldali vesetágulata van, 2-es besorolást kaptunk a 4-es skálán, így műteni nem fogják (egyelőre), de folyamatosan antibiotikumot kap. Érdekelne, veletek mi lett.

Köszi,


Andi

2013. dec. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!