Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek? Strandolni...

Szerintetek? Strandolni szeretnék a 7végén, de félek h felmelegszik a pocakom vagy elkapok vmi fertőzést. Persze nem a tűző napon süttetni magam csak kicsit úszkálni. Valami ötlet a fertőzés megelőzésére? 29+6 km

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 13:44
1 2
 1/11 sumergo ***** válasza:
40%
Fertőzés megelőzésére a legbiztosabb módszer, ha nem mész fürödni. Sosem tudhatod mikor nyílik ki a méhszáj!!
2011. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nincs a fertőzések ellen,vagy elkapod vagy ha szerencséd van nem. Sokat strandolnak és semmi bajuk nem lesz. én nem merek menni fürdeni pedig én is nagyon szeretném kicsit lehűteni magam. 28 hkm
2011. júl. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak termál fürdőbe tiltott a fürdés. Természetes víbe nyugodtan mehetsz! Jó strandolást :)
2011. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Nekem a védőnőm is ezt tanácsolta és 35 hetes terhes voltam. Nem tiltott tőle.
2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Így van, szerencse kérdése, hogy mikor és mit kapsz el, főleg várandósan. Én sem mentem vízbe, csak térdig tavaly kismamaként. Nem volt nehéz kibírni.

Olvastam a neten régebben egy szülészorvos válaszát: egy 28. hetes várandós azt kérdezte, hogy strandolhat-e, zárt a méhszája.

Erre azt válaszolta, hogy szülészeti szempontból korrekt a zárt méhszáj megállapítás, de azért valójában az már nem annyira zár, mint korábban, sokkal könnyebb bármit is összeszedni!

Most hirtelen nem találom azt a cikket.

Napon csak 4 után tartózkodj, minél kevesebb ideig és mindig fedett pocakkal, sok folyadékot igyál.

2011. júl. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elle tamponnal lehet fürödni, nekem a dokim mondta ma! Azt mondta, hogy 3 órát fent kell lennie, addig nem szabad fent lennie, de 3nál többet ne! Nem tehetem meg a 16 hós lányommal, hogy azért nem megyünk strandra, mert én babát várok! Amúgy meg megbízok a dokimban, ha azt mondja nem lesz baj, akkor én hiszek neki! A hasamra pedig hideg vizes textil pelust szoktam rakni!
2011. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Agyon vannak paráztatva a kismamák..teljesen gáz az egész! Zárt méhszájnál (zárt és megtartott méhszáj nem jelent mást terhesség esetén sem)nyugodtan lehet fürödni természetes vízben. Jót is tesz az úszás és a hűvösebb víz a keringésnek. Fertőzés ellen nődokim javasolta, hogy borax-glicerines oldatba áztatott mini tampont tegyek fel, ha gondolom és a vízből kijőve, vegyem ki.


Az agyonparázás sokkal többet árt, mint az ésszerű fürdőzés és jólét a várandósság alatt is.

2011. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fürödtem a lányommal a balcsiban tavaly. Az árnyékban voltam a parton, amúgy se szeretek napozni.

Jól esett az a kis pancsolás, amikor bent voltam. Figyeltem a pocakomat nem dugtam azonnal a vízbe, szépen araszoltam csak be, annyi.

Kutya bajunk nem volt.

2011. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár még csak 24 hetes vagyok, minden hétvégén a strandon pocolok. Akár vízben, akár parton, semmi gond nincs. Lassan már levegőt sem szabad vennünk, mert a baba elkap valamit?! Ugyan...
2011. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! De első szülő vagyok és mindentől félek h rosszat teszek a bébimnek. Nem akarom h az elkapott fertőzéstől bármi baja is legyen vagy b.szogasson a doki h felelőtlen vagyok. Ha vízbe menés előtt gynoxin krémmel bekenem magam meg strand után védhet az is valamit?
2011. júl. 15. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!