Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel kell a hozzátápl...

Ciccmacsek kérdése:

Hogyan, mivel kell a hozzátáplálást megkezdeni?

Figyelt kérdés
4hónapos ababám, anyatejet és tápszert eszik. Milyen gyümivel, hogyan, milyen adagokban kell megkezdeni a hozzátáplását? Mikor adjam neki? Délelőtt, délután és mennyit?
2012. febr. 16. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást és a 2.babával sem kezdeném előbb...én úgy csinálom most, hogy már nem szopik és sajnos nem is eszi/issza a tápszert, hogy:

Reggeli: tejpép

tízórai:gyümölcs

ebéd:főzelék

uzsi:tápszer(sűrítem, mert csak így eszi meg)

vacsi:tejpép

2012. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja az kimaradt, hogy almát, üveges őszit, szilvát adnék pár kanállal, ebédre főtt répát, krumplit sütőtököt adtam, de azt is csak pár kanállal...én nem levekkel kezdtem, hanem pürékkel! Később már emelheted az adagokat, de én a helyedben várnék 6hós koráig, mert még a kis gyomra nem tudja megemészteni a táplálékot később allergiás lehet a túl korai hozzátáplálástól...
2012. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 alaszka ***** válasza:
Szia, itt többféle tippet fogsz kapni, de elmondom én hogyan kezdtem. Amit általában először mondanak: alma, őszibarack, sütőtök, krumpli, répa. Én délelőtt kóstoltattam mindig, hogy ha esetleg fájna a poci, akkor ne az éjszakát zavarja meg. Az enyém a reszelt almát nem bírta, ezért icipicit megfőztem, és így adtam neki, így nem olyan savas, és így össze tudod turmixolni, nem lesz darabos, mint nyersen reszelve. Először 2-3 kiskanállal adj neki, majd másnap többet, és így tovább, pár napig csak azt az egyféle gyümölcsöt add neki. Aztán jöhet mondjuk a barack, azt most leginkább üvegesben tudod adni, Kecskeméti, vagy Univer, amit én szoktam venni.Aztán ha ezeket eszegeti már, akkor főzhetsz neki krumplit, leturmixolva, ezt lazíthatod a már bevezetett főtt almával. Ha már megy a krumpli is pár napja, akkor mehet a répa ugyanígy, vagy a krumplihoz hozzákeverve. Kezdetben ennyi féle bőven elég. Egyébként muszáj megkezdened a hozzátápit, nem hízik rendesen a baba? Mert ráérnél vele még 1-2 hónapot.
2012. febr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sumergo ***** válasza:
80%
Miért mondják, hogy a babák gyomra négy hónaposan nem tudja megemészteni az almát, stb. Mikor én pici voltam, mindenkinél elkezdték a hozzátáplálást 4 hónaposan, de volt olyan, aki 2 hónaposan kezdte, természetesen tápszeres, és anyatejes babáknál is így volt. A mi gyomrunk fejlettebb volt? Én pl. 5 hónapos koromtól nem ettem sem anyatejet(elapadt anyukámnak), sem tápszert (az meg kiköptem, nem fogadtam el). Semmiféle allergiám nincs, és a velem egykorúak között sem ismerek ételallergiást. Összességében az ismerőseim között 1 db tejcukorérzékeny ember van, ő már elmúlt 60 éves. Tegnap is beszéltem egy anyukával, neki sem volt már 4 hós babáknál elegendő az anyatej, kezdte a hozzátáplálást. A gyerekei már 20 évesek múltak, és semmi bajuk, és ő sem ismer ételallergiás gyereket, csak jóval fiatalabbat(4 évest). Szóval akkor hogy is van ez?
2012. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

Ez most olyan, hogy ha dohányzom sem biztos, hogy tüdőrákot kapok, de jobb félni, mint megijedni!! Én féltettem a gyerekem, így 6hósan kezdtem, nem maradt le semmiről...

Engem is anno 3hósan etetett anyám mindenféle pürével, sőt tehéntejet is ittam pár hósan anyám szerint,semmi bajom, de én inkább hallgatok a WHO-ra...mindenki döntse el maga, csak jótanácsként írtam!!!!

2012. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 alaszka ***** válasza:
Persze mi is felnőttünk valahogy, de régen már "ciki" volt szoptatni 3 hónap után, ez volt a trend. Ma már viszont tudjuk, hogy az anyatej a legjobb táplálék a babának, és ha van, akkor minek adnánk addig mást? Vagy ha a tápszer fedezi a szükségletét, akkor minek addig más? Nyilván, ha kevés a tej, vagy nem hízik a baba, akkor oké.
2012. febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sumergo ***** válasza:
Hát én sem azért írtam, hogy ne értsek egyet veletek. Én is kizárólag anyatejjel etetem a gyerekemet, 6 hónapos koráig, ha elegendő lesz neki. De ha esetleg el kezd kevesebb lenni, akkor én szívem szerint inkább gyümölcsöt adnék neki mint tápszert. Hát nem tudom hogy lesz majd, napról napra mást gondolok. Lassan 4 hós lesz a kislányom.
2012. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a segítsgéet! Az van, hogy nekem már tejem nincs, gyűjtőből kapja, de keveset, a tápszert sem nagyon csípi. 4hós és 5410g (született 3170g). Nem tudom, hogy ez jó súly-e. Tanácstalan vok, mindenki mást mond....... :(
2012. febr. 17. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Fél éves korára meg kell dupláznia a súlyát!De szerintem ilyenkor még min. heti 100gr-ot kell híznia még ilyenkor!

Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél! Én azt javaslom, hogy legalább 1 hónapot várjál még, de tényleg a te döntésed!

Próbálj meg tejpépet adni kanállal azt szeretik a babák! Már 4hótól lehet kapni, tápszeralapú...

2012. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Almalével kezdtem, csak 1-2 kanál eleinte. 2-3 naponta vezettem be új telt, hogy lássam nem okoz-e hasfájást, hasmenést, szorulást stb.

Egyébként innen tudsz letölteni ingyen egy szuper könyvet. Minden le van benne írva, és még receptek is vannak.

50 fogás (nem csak) babáknak

[link]

2012. febr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!