Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? Egy szobás...

Hogy csináljam? Egy szobás lakásban lakunk, a szobában parketta, a konyhában csempe van, mindkettobe vegyek szonyeget, vagy elég csak a szobába? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
A felfázás és az esések miatt kérdem,mert 8,5 hós babám most kezd mászni.
2009. jún. 4. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha kiengeded a konyhába is a picurt, akkor oda is érdemes szőnyeget rakni. (A rongyszőnyeg is megfelelő, és olcsó is). A járólap sokkal hidegebb, mint a parketta és nagyon hamar meg tud fázni. De ez csak az én véleményem.

2009. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk dettó ilyen a helyzet. Huszonezerért vettünk egy nagy szőnyeget a szobába, na azaz a hely, ahol nincs a gyerek. Az előszobában meg a konyhában nincs semmilyen fix szőnyeg. Annyi van, ha főzök, akkor egy kis szőnyeget lerakok a konyhába, arra ült kezdetekben a gyerek, most már azzal játszik, hogy amit ki tud venni a szekrényből, azt aládugja.

Inkább rendesen felöltöztetem. Még most is vastag zoknit adok rá, hogy ne fázzon fel. A kis testére pedig mindig adok ujjatlan body-t, hogy a pocakja ne bukkanjon elő.

2009. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nagyszóbában van ajtórács, nálunk pl a kutyák miat, hogy ne boritsák fel 9 és fél hós a fiam, a nagyszobában, van szönyeg, nem sokat tompit! úgyis ott fog közlekedni ahol nem szabad! Pl: gurulós asztalnál áll fel!, konektorokat piszkálja, a lényeg inkább! Vegyetek az éles sarkokra sarok védőt, az nem olcsó kb 4db 1000 Ft, és a konektorokra dugaszolót az mondjuk 10 db 1000 ft álltalában! Télen kellet a szönyeg most szerintem még jó is a parketa, az nem hideg, de nem is túl meleg!

Esni meg akkor is fog mikor a legjobban oda figyelsz rá!

2009. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem elég ha a csak a szobába veszel, mivel nyár van nem olyan hideg a csempe sem. Mire hideg lesz már járni fog, akkor meg benti cipőt, vagy csúszásgátlós zoknit adj rá és így nem fázik fel.


Az esésekről:

Szerintem egy mászós baba nem esik még el, majd ha jár.

De nem lesz vészes, mert okosak és először kapaszkodva járnak, és ha már biztosabbak akkor indulnak el segítség nélkül. Meg lassan, óvatosan lépdelnek, ezért csak a pelusos popójukra esnek rá.


Jó egészséget nektek!

2009. jún. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nalunk is ugyan ez volt.En a konyhaba ,szobaba ,elészobaba is vettem szonyeget.Hidd el nagyon jo volt.Most mar megtanult menni es mar nem ul le a foldre igy hat felszedtem a szonyegeket mert en nem nagyon szeretem.Fokepp a konyhaba,mert ott eves utan minden eteles volt a gyerek korul es nehez volt pucolni.Ajanlani tudom,rovid idore is de tegyel a konyhaba,mert a csempe hideg.
2009. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte az egész lakásban járólap (vagy csempe) van, egész télen azon "kommandózott" a kisfiam. Nem volt megfázva, pedig sokat mászott, játszott a földön. Persze ülni nem üldögélt, mert egyfolytában csak mászott mindenfelé. Annyit csináltam, hogy mindig jó vastag (frottír) csúszásgátlós zoknit adtam rá, meg vastagabb, belül bolyhos nadrágot (melegítőalsót). Most nyáron is a vastag, csúszásgátlós zokniban szaladgál idebent a kövön.

14 hónapos kisfiú anyukája

2009. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!