Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy csempe vagy járólap?

Figyelt kérdés
...van egy rakás maradék anyagom, de felhasználáskor nem tudom megállapítani, hogy falra vagy földre tegyem. Különböző méretűek így a vastagságuk is eltérő.... miből ismerhetem fel?
2011. szept. 20. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a doboza már nincs meg, de ökölszabálynak talán ez is megteszi: ha 5-6 milli, akkor valszeg csempe, ha 8-10 milli vastag, akkor járólap.
2011. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ugyanazok, mindkettő kerámia, talán tényleg a vastagság, vagy a tömörség a döntő
2011. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kettő nem ugyanaz, a járólapot direkt arra tervezik, hogy emberek járkáljanak, bútorokat húzogassanak rajta, ergo jóval strapabíróbb. Nem csak a vastagsága és a tömörsége, de a felülete is más. Ha csempét raksz a padlóra, akkor az hamar tönkremegy. Ellenben ha járólapot raksz a falra, semmi különösebb baja nem lesz, csak pazarlás.
2011. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A járólap nagyobb és jóval nehezebb.
2011. szept. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben nagyobb. Vastagabb, de méretre lehet ugyan akkora vagy kisebb mint a csempe
2011. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megtudtok erősíteni mert egyedül a vastagság ad némi támpontot nekem is. ...tavasszal már okosabb leszek :)
2011. szept. 22. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!