Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napig adhatok Germicid...

Hány napig adhatok Germicid kúpot fogzási fájdalom miatt a babábnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak ritkán adnám neki. Babám nagyon szenvedett fogzás alatt, de sosem adtam neki Germicidet. Sztem nagyon erős fájdalomcsillapító. Inkább Panadol baby-t adtam neki ritkán, azt is csak max. 3 napig lehet adni folyamatosan. Éjszakánként Dentinox-al kentük neki, neki az vált be a legjobban meg a hűtött cumi.
2012. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Germicidet én sem adnék.

Van a Viburcol kúp (homeopátiás), inkább azt adják fogzáskor.

2012. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A germicid erős lázcsillapító, fogzásra én nem adnék. Inkább viburcolt, dentinox, dologél, ha muszáj akkor nurofen(max 3 napig!).
2012. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viburcol kúpot meddig lehet?
2012. febr. 17. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
én bizony adtam a fiamnak néha (persze nem napokig), egy-egy fog kibújása miatt hetekig nem aludt (alszik) rendesen, mivel nem piheni ki magát, nappal is tiszta nyűg. Kenegetem neki én is éjjel többször, velem is alszik, de azért mindkettőnket megvisel, amikor hetekig nem alszik. A viborcul amikor először adtam, jól aludt, utána viszont nem használt nekünk.
2012. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyszer sem kapott ilyen erős szert fogzásra. ahhoz, hogy germicidet kapjon, éjszakának kell lennie és 38 fok fölötti láznak.


2x kapott nurofent, a többi humbukkal sikerült túlélni, most jön a 20. fogacskája, így talán már elmondthatom, hogy túléltük :)

2012. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos semmi nem segít, a következőket próbáltuk: Viburcol, Panadol, Nurofen, Dologél, Dentinox, Chamomilla.

A dentinox néha beválik, de ha bekenem negyed óra és fenn van újra.

A gyerekovos és védőnő is azt modnta,hogy ha nagyon gáz a helyzet, nyugodtan adhatok neki germicid c-t este. Na ez beválik, most van már kilenc foga, 15 hónapos, és ideáig kapott kb 5 alkalommal. De egymást követő nap sem szoktam adni neki,ez 5 különböző fog kibújásánál volt. Az az egy este elég volt arra,hogy ő is és én is kipihenjük magunkat. Így utána a többszöri kelést jól bírtuk,és lassan kijött a foga is.

2012. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!