Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozókendőről tapasztalatok?...

Hordozókendőről tapasztalatok? Kényelmes a babának/mamának? Hasznos dolog? Érdemes megvenni? Könnyű megtanulni a kötését?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én magamtól hamar megtanultam a kötését,de mi nem igazán használtuk ki.A hasfájós időszakban viszont bevállt,mert ha már semmi se segített,akkor ebben hordozva elaludt.Bár neki ne fájt sokat a hasa.Egyébként már nagyobb korába 5-6 hótól nem szeretett benne,mert nem tudott mozgolódni.Van akinek viszont állandóan abban van.Passsz!
2009. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sokat használom, mert társasházban emeleten lakunk és ha csak a boltba megyek le, akkor nincs kedvem lecígelni a babakocsit a lépcsőn, úgyhogy csak felkötöm magamra a gyerkőcöt és megyünk - jól elvan benne, nézgelődik és sokszor elalszik.

A kötést nekem a nagynéném mutatta meg, nem nehéz, a youtube-on is vannak videók ezerféle megkötéshez való segítségként.

Ha veszel, akkor rugalmas anyagú hosszú kötözős kendőt érdemes venni - legalábbis én olyat vennék, ha mégegyszer vennék, mert azt újszülött kortól lehet használni egészen addig, míg elbírod benne a gyerkőcöt :) és mivel rugalmas, így sokkal kényelmesebb a babának, mint a sima szövet.

2009. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd akinek van akkor kérd kölcsön pár napra, hogy lásd a picid mennyire együttműködő a hordozókendős projectben :). Nállunk nem vált be, egyszerűen nem szereti a fiam, igaz most meg már azért nem viseli el mert már inkább egyedül akarja felfedezni a világot(9 hónapos).Neten tényleg sok hasznos megkötést találhatsz. Szerintem azért kitartás is kell hozzá mert pl.egy kenguru-ba csak pikk-pakk beleteszed míg egy kendőt megkötöd(aztán vagy sikerül vagy nem).
2009. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szerettük! Szerintem könnyű megtanulni, és sok variáció van a megkötésre. Mi a leghosszabb méretet vettük (5 méter feletti), mert úgy tudod a legtöbbféleképpen megkötni. Nekünk nagyon kényelmes volt, nekem is, a kicsinek is, még Apa is hordozta a kislányunkat (főleg háton). Amazonas a neve a miénknek, kék szinű, sárga csikokkal. Ja és van tanfolyam is,amin megtanitják a helyes megkötést :-D
2009. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!