Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tejpépet vagy más...

Milyen tejpépet vagy más laktató "kaját" ajánlotok 6 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Már több mint 1 hónapja megkezdtem anyatejes babámnál a hozzátáplálást (orvosi javaslatra), eddig csak kóstolt almát, őszibarackot, sárgarépát, céklát, szilvát (székrekedés miatt), a krumplit és a sütőtököt is, de azokat nem nagyon szereti. Éjszaka még egyszer kell szopni 2 és 4 között, hajnali 6 körül ismét. Éjszaka viszonylag jól eszik, mindkét cicimből a hajnali evéskor viszont az egyikből is alig eszik valamit. Napközben változó, hogy mikor mennyit szopik, délelőtt mindig kap valamilyen gyümölcs-zöldségpépet, de valószínűleg nem eszik napközben eleget és azért kel éjjel enni. Arra gondoltam, hogy kipróbálnám este az utolsó etetésre a tejpépet, vagy valami hasonlót, hátha jobban lakna és jobban aludna éjszaka.

Mielőtt kapnám a negatív válaszokat, hogy akkor miért szültem, ha nem akarok éjjel felkelni stb. (ha nem szoptatnék is felkelnék 1 párszor megnézni-nem vagyok túl jól alvó), azt még hozzátenném, hogy addig jól alszik, amíg nem eszik éjjel, utána viszont nagyon sűrűn ébred, valószínűleg az emésztésére. (Éjszakai szopi után, ha esetleg már alszik is, mindig felveszem a vállamra büfiztetni.) Ezért gondoltam arra, hogy jobb lenne neki az éjszakát végigaludni és akkor napközben is jobban enne. Ezt azért gondolom, mert a napokban "véletlenül" végigaludt egy éjszakát, napközben pedig többet evett, így behozva a kimaradt egyszeri evést. Amúgy 6x eszik egy nap, de még nem váltottam ki egy étkezést sem.

Azt szeretném a tapasztaltabb anyukákat kérdezni, hogy milyen tejpépet érdemes venni, amit szeretni is fog (mert nem nagy étkű és van olyan íz amitől fintorog).

A SZIDALMAZÓK, NEGATÍV HOZZÁSZÓLÓK VÁLASZÁRA NEM VAGYOK KÍVÁNCSI!

Bocsi, hogy hosszú lett :-).


2012. febr. 19. 09:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még csak annyit fűznék hozzá, hogy 3950 g-al született, jelenleg 6800 körül van 6 hónaposan, szóval hízhatna, mivel még nem duplázta meg a születési súlyát.
2012. febr. 19. 09:17
 2/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy megtömöd, laktató kajával eteted este a babádat, nem biztos, hogy jobban fog aludni, főleg, ha szerinted az emésztése ébreszti. Akkor a nehezebb kajától rosszabb lesz szerintem az éjszakája, gondold csa végig, hogy ha csülkös pacalt eszel lefekvés előtt, te jól alszol-e. Ráadásul az esti-éjszakai szopik kiváltása a tejapasztás legjobb módja, ha még szoptatni szeretnél, akkor szerintem ne az estit, inkább a délutánit váltsd ki :)
2012. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Az éjszakai felkeléseknek több oka is lehet, elképzelhető hogy most lép a fogzás időszakába. Az én kisfiam is nagyon sokat felvolt éjszakánként. De ha mégis az éhség ébreszti fel a picit, akkor esti etetésnél próbáld ki a Jó éjt tejpépet. Ha még kanállal nem nagyon akar enni, akkor hígabbra is ellehet készíteni hogy nagyobb lyukú cumisüvegből is megtudja inni.
2012. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, és lehet hogy igazad van :-). De én úgy gondoltam, hogy a 18 órás szoptatás helyett kapná a tejpépet, a 22 órásira anyatejet és remélhetőleg éjszakára már megemészti a tejpépet, szóval nem zavar be az éjszakai alvásba.
2012. febr. 19. 09:49
 5/13 A kérdező kommentje:
A 9.40 esnek szántam az előbbi sorokat.
2012. febr. 19. 09:50
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy az evés, mert már kipróbáltam, hogy nem adok enni, és nem aludt vissza, ráadásul jó nagy mennyiséget szopik éjszaka a nappali evéseihez képest.
2012. febr. 19. 09:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyet értek! Ne az estit,a délutánit váltsd ki!

De azt nem tudjuk,hogy az esti evés és az alvás közt mennyi idő telik el?- mert így "látatlanban" arra is tudok tippelni,hogy a köztes időt is meg lehetne nyújtani! hogy pihenjen a pocakja!


Az is lehet,hogy éjjel amikor mind a két cicidből eszik, "túl eszi" magát- ilyet akkor tudnak a babák,ha csak aludni akarnak a cicin,de spontán módon nyelik is a tejet! (az enyém sokat bukott emiatt!)


Az,hogy még nem duplázta meg a súlyát,nem gond! A nagykönyv szerint kell megdupláznia,de ha Ő ilyen alkat... Az első lányom volt olyan,- bár Ő csak 3kg-val született- 1 éves korára sem érte el a 8 kg-ot! (a nagykönyv szerint ennyi idős korára megtriplázzák a születési súlyukat!)



Sok sikert és kitartást!!


Üdv:3 lányos

2012. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem adnék neki tejpépet, ha eddig még nem kapott tápszert, vagy tejet, feleslegesen én nem adnék neki tejfehérjét. A Sinlacot vagy a Milumil Sinemilt kellene inkább kipróbálni, mert ezek teljesen tejmentesek. (Lehet hogy én kicsit túlparázom ezt a témát, mert tejfehérje allergiám van). A Sinlacban ill. a Sinemilben rizs és szentjánoskenyérfamagörlemény van. Laktató, kalóriadús, ugyanúgy mint a tejpépek. Az íze semleges, a Sinlac kicsit édeskésebb, lehet bele bármilyen gyümölcsöt vagy zöldséget keverni, ha natúrban nem fogadja el. Fel is lehet iratni a háziorvossal úgy még olcsóbb, de vény nélkül is lehet kapni a gyógyszertárakban.
2012. febr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A tejfehérje miatt tényleg érdemes várni ég a péppel. Esetleg gyülölcslében főzhetnél neki zabkorpát vagy búzagarát, beleturmixolhatnál aszalt szilvát, mazsolát, az jó a szorulásra is. A _tej_pép tényleg nem a legjobb egy 6 hósnak a fehérje miatt.
2012. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hónapos és már régóta kapja a tejpépet este a fürdetés előtt. A doktornő javaslatára. Éppen a héten voltam tápszert íratni neki és a doktornő mondta, hogy ír fel tejpépet is, de azt én a DM-ben veszem. De a gyógyszertárban lehet kapni HA-s tejpépet. De mivel én már régóta adom neki a sima tejpépet, így a doktornő mondta, hogy nem fontos a HA-s, de adjam neki mindenképpen a tejpépet, mert sok vitamin és olyan anyag van benne, ami kell a babának. Szóval szerintem meg 18 órai etetésnél nyugodtan add neki a tejpépet és utána meg szopi.
2012. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!