Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elvigyem orvoshoz...

Szerintetek elvigyem orvoshoz v. ez normális?

Figyelt kérdés
1 éves gyermekem 2 hete torokgyulladást kapott el. Kaptunk rá gyógyszert, a tüdeje tiszta volt. Aztán nem múlt a köhögés, visszamentünk szintén tiszta volt a tüdeje - másik gyógyszert kaptunk. Most hallatszik, hogy szakadozik neki, de még mindig köhög. Visszavigyem v. mit csináljak? Vagy valami vény nélküli ami jó lehet?
2012. febr. 19. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már szakadozik az jó jel, nem kell visszavinned.

Semmilyen gyógyszert ne adjál neki és itasd sokat!

2012. febr. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a lándzsás útifű szirupot kapta. rengeteget iszik, tápszerrel együtt 1 liternél többet.
2012. febr. 19. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Kell egy kis idő a légutaknak, hogy teljesen megtisztuljanak, ez történik most a te gyermekeddel is. Az a jó, hogy a tüdeje tiszta, a hörgőkből viszont szakadozik fel a váladék! Ne vidd vissza szerintem sem, mert még a végén elkap a rendelőben újra valamit a legyengült immunrendszerével...Jó, hogy ilyen sok folyadékot iszik!
2012. febr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Baby Luuf balzsam a hátára, uhs párásító, hagymatea. Nálunk ezek vannak, nem a gyógyszerek. Ja és a dr. Theiss lándzsás útifüve.
2012. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs rosszabbodás: értem ezalatt, hogy újra belázasodik, vagy esetleg fájni kezd a füle, vagy más, akkor én nem vinném. Ha a közérzete úgy ahogy rendben.

Valamilyen köptetőt adj neki, napi 2x, az ébredések után (feltéve hogy egyszer alszik du.), reggel és az alvás után közvetlenül.


Szép időben séta a friss levegőn (babakocsiban) jól jöhet.


Jobbulást Nektek!

2012. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, ő is azt a fajta lándzsás útifüvet kapja.

Hagyma tea, Vöröshagymából?

Nem lázas, semmi jele nincs, hogy fájna neki valamije. Csak reggelente sokat, napközben ritkán köhög. Hallatszik, hogy szakadozik, csak szegénykémnek olyan nehezen akar feljönni és nem is tud igazán vele mit kezdeni (slejm).

2012. febr. 22. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak nagy köhögések az elmúlt 2-3 hétben.

Mivel lázasak is lettek, voltunk dokinál.

Kaptak gyógyszert is. Mondtam a dokinak, hogy a naturlandos elixir thymi-t kapják. AZt mondta a doki, az nagyon jó, ne hagyjuk abba.

Mostmár sokkal jobban vannak, sajnos elég makacs ez a mostani nátha-influenza:-(

2012. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, vöröshagymából főzz teát. Ne csak a külső barna héjából, hanem az egész hagymából. Eleinte én is csak a héjából főztem, az nem volt elég. Aztán vettem egy könyvet, amiben régi gyógymódok szerepelnek, és abban úgy írták, hogy az egész hagymát főzzük meg, a végefelé pedig dobjuk bele a teafiltert. Így sokkal hatásosabb és finomabb is.

Mézet is tehetsz bele, citromot is, hogy változatosabb legyen.

Ilyenkor érdemes a gyerkőc orrát is takarítani, tengervizes spré, 10 perc pihi, majd jöhet a szippantás.

2012. febr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!