Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt már valaki ilyet a...

Tapasztalt már valaki ilyet a felvesz-letesz módszernél?

Figyelt kérdés

Konkrétan két napja kezdtem el alkalmazni, de eddig csak annyit értem el vele, hogy a gyerek nem alszik semmit se. Csináljuk a felvesz-letesz módszert, 20-25 percig rakosgatom fel-le miközben bömböl és éppen mikor már letettem és csukódik le a szeme, egyszer csak kipattan és felébred, mintha kialudta volna magát. Ezért felesleges fél órán keresztül "kínozni" a gyereket.

Mással is előfordult már ilyen?

4 hós kislány anyukája


2012. febr. 20. 16:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%

Ugyanez volt a testvéremmel is...

Anyukám nem csinált vele semmit (na nem azért mert nem akart törődni vele), egy idő után vagy abba hagyta a sírást, vagy a sírásban elfáradt, és elaludt.

Szerintem semmiképpen ne vedd fel, mert csak jobban felébred!

2012. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Suttogóban van ez? Dobd ki a francba. Egy ekkora baba még ösztönlény, ő csak anya mellett érzi magát biztonságban, persze, higy megérzi ha nem vagy mellette és sír.

Lehet idomítani a babákat, de nem érdemes. Amikor sír, nem érzed, mint anya, higy valami nagyon nincs jól?

2012. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

*hogy


Bocs az elírásért.

2012. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%
A suttogóban nincs ilyen...
2012. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vedd ki...en ugyanezt probaltam,de rajottem,hogy nincs ertelme..ha mellefekszem vagy kicsit megszoptatom elalszik 2 perc alatt?akkor meg minek szenvedni?neki is jobb,te meg 2 perc utan mehetsz a dolgodra:-)
2012. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbálom ezt a módszert. Néha bejön, néha nem. Egyszer hagytam tovább sírni, be is aludt. De utána meg úgy szipogott még fél óra után is álmában hogy akkor meg azon aggódtam, hogy ez normális? Azóta nem hagyom sírni. Most 6 hónapos. Ha nem akar a kiságyában aludni, megpróbálom a testvére szobájában az ágyban altatni. Van hogy ott sem akar aludni, akkor meg a babakocsit próbálom meg. Most is ott alszik. :)
2012. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4-nek. De, tévedsz, ez a módszer a suttogóban van.
2012. febr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam, és tudom, sokan esküsznek rá. Meg azt is írja, hogyha jól csinálod, akkor bejön. Hát, nálunk nem jött be. Egyik gyerekemnél sem. Mert hiába vettem fel, a gyerek nem azt akarta, hogy felvegyem, hanem azt, hogy meg is szoptassam. Felvettem, aztán cici nélkül visszatettem, hát még hatalmasabb üvöltés lett, persze.

Mindkét gyerekem cicin alvós volt. Én hetekig próbáltam ezt a módszert, és nem működött, órákon át állt a bál. A cicin meg 10 perc alatt elaludtak. Akkor most minek ez a felvesz-letesz? (A cicin alvást 1 évesen maguktól elhagyták.) Szerintem találj ki mást neki.

2012. febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltuk, igaz kisebb korban.. Az eredmény semmi... Annyira felhergelte magát, hogy még cicin is alig tudtam megnyugtatni. Viszont a mi ágyunkon mellé fekszem, vagy apa, és nem sokára alszik is, és vissza is lehet vinni, és reggelig alszik a helyén. Így én nem kínzom se őt, se magunkat. Engem nem zavar, ha csak 3-4 évesen tanul meg egyedül elaludni, semmi baja nem lesz ettől, sőőőőt, érzi, hogy vagyok neki :)
2012. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
valóban a suttogóban van, de nagyobb abáknak, 4 hónaposnak még ő sem ajánlja. mi 10 hónapos korban próbáltuk ki és bejött, gondolom erre a babának is meg kell érnie, mármint az egyedül lealvásra és 4 hónapostól még tényleg nem lehet elvárni :)
2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!