Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelenség ez tőlem?

Szívtelenség ez tőlem?

Figyelt kérdés
5 hetes a fiam és van egy 2 és fél éves lányom. A fiam folyton velem lenne az első hetekben csak a hasamon volt hajlandó elaludni, erről leszoktattam. Persze tudom, hogy kicsi és szüksége van rám, de olyan szinten lefoglal, hogy félek a lányomra nem marad elég időm. Szívtelenség az a kicsivel szemben ha megetetem a pelenkája is ki van cserélve és beviszem az ágyába bekapcsolom a légzésfigyelőt és a bébiőrzőt és kijövök a szobából. Baja nem lehet, hiszen ha meglát egyből elhallgat, tehát azt szeretné ha fognám a fenekét vagy a közelemben lehetne. De ha kint van a nappaliban akkor is sír, hogy nem vele foglalkozok. Így is eléggé rossz anyának érzem magam, mert mióta a kicsi megszületett a lányommal nem volt időm játszani egy jót. Arról nem is beszélve, hogy így a kicsi mellett főzni sincs időm rendesen csak hétvégén. A férjem hajnalba megy dolgozni és este jön, amennyit tud segít, de más segítségem nincs.
2012. febr. 21. 10:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem szívtelenség, én nem tudnám megtenni. Nálunk ugyanilyen korkülönbség volt. A nagynak igenis meg kell szoknia hogy ott a kicsi is. A kicsinek pedig ilyen idősen szüksége van rád. Én magamra kötöttem a kicsit, és úgy meséltem a nagynak, sokszor szoptatás közben rajzoltam, vagy mesét néztünk együtt, a kicsit ringattam a pihenőszékben vagy a hordozóban, míg a nagynak rajzoltam. Nem lett volna szívem otthagyni a kicsitsírva. Nem is értem hogy jut eszedbe. Tudom hogy kimerítő az első időszak, de ne tegyél iylet a gyerekeddel.
2012. febr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
55%

Szia. Szerintem nem szívtelenség, csak nem tudod, hogy mi lenne a jó. Mivel a nagy lány A nagy lány neki kellene elmagyaráznod, hogy bizony egy darabig lesznek olyan szituk amik nem fognak neki tetszeni, sé egy kicsit háttérbe fog szorulni, mert a kistesó még kicsi ahhoz, hogy megértse azt, hogy anya miért nem vele foglalkozik.

Én sem tudnék szétszakadni, de valószínűleg a kicsivel foglalkoznék ebben az időben többet. Még csak 5 hetes, annyira cseppecske, lesz még ideje arra,hogy megtanulja nem mindig ő az "első".

2012. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sem lenne szívem egyedül bent hagyni egy szobában, ráadásul sírni. 5 hetes, még nagyon kicsi, természetes, hogy rád van szüksége. Szerintem is kösd magadra, így vele is tudsz lenni, meg a naggyal is. De sírni soha ne hagyd, az szívtelen dolog szerintem.
2012. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
A nagy nem féltékeny sőt. Annyira aranyos mert van, hogy a szoptatás miatt 20 percet ül a bilin miután végzett a dolgával és türelmesen kivárja, hogy menjek hozzá. Nekem van lelkiismeret furdalásom a naggyal szemben. A kicsi szinte nem is alszik egész nap fönt van. Normális dolog már most hozzászoktatni, hogy fogjuk a fenekét mindig?
2012. febr. 21. 11:16
 5/49 anonim ***** válasza:
53%

Úgy látom, lepontozod, aki szerint szívtelenség.

Pedig az. Visít egyedül a szobájában, te pedig játszol a lányoddal nyugodtan? Ejha.

Miért nem fogod a kezedben a picit, leülsz a földre és játszol a naggyal?

Én ugyanígy fogtam a picit 6hós koráig, igényelte. Onnantól megtanult felülni, majd mászni, azóta teljesen jól eljátszik egyedül. Jön-megy, nem hisztis, nem akaratos. tünemény. Nem szokott hozzá a cipeléshez.1 éves lesz. Fiam 3.

2012. febr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
48%
Megkérdezhetem miért lettünk lepontozva?
2012. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
41%
Figyi, nem az van véletlenül, hogy ki vagy akadva a kicsiremert sírósabb, és szívesebben vagy a naggyal, mert a bevezetőből, és a kommentből is az érződik hogy a nagy jajjjjdeédesaranyos, a kicsi meg nyűg. A hormonok miatt is nehezebb az elején, de azért ezen tudatosan kellene változtatni. A lányodat hagytad üvölteni 5 hetesen?
2012. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Nem szoktam pontozni mert nem tartom értelmét! Nem játszok a naggyal mert a kicsi így is 30 percenként eszik. A nagynak inkább szakgadgálni van kedve és nem rajzolni vagy labdát gurigatni. A mesét se akarom egész nap nézettetni vele.
2012. febr. 21. 11:29
 9/49 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is kösd magadra, így tudsz a naggyal is foglalkozni és a házimunkát is el tudod látni.
2012. febr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
72%
Babakocsiban is sír? jó idő van, menjetek sétálni.
2012. febr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!