Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszobás lakásban lakó...

Egyszobás lakásban lakó kismamák, hogyan oldjátok meg a babázást egész nap? Vannak trükkök, hogy mindenkinek jó legyen, és ne zavarjátok egymást?

Figyelt kérdés

Hol játszik, hogyan alszik veletek,la holmikat hogyan tudjátok elrakni, hogy ne legyen kupi és mindennek legyen helye stb.?

Én elég nehezen boldogulok, mert ha fent van , nagyon igényli a jelenlétem, ha pedig alszik, akkor csak lábujjhegyen vagyunk, fel ne ébredjen, tv se nagyon van.


2012. jan. 9. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár nálunk nem így van, de azért írnék.

A játékokat bepakolhatod ilyesmi tárolókba:

[link]


"ha fent van , nagyon igényli a jelenlétem" - Ezzel mondjuk nem értem, mi a baj.


"ha pedig alszik, akkor csak lábujjhegyen vagyunk, fel ne ébredjen, tv se nagyon van." - Erről pedig jó lenne leszokni. Mármint a lábujjhegyezésről. Nem kell néma csöndben lenni, mert a babát nem zavarja (persze vannak olyanok, akik minden neszre felébrednek), és így megszokják, hogy nappal csak ők pihennek. Míg este legyen teljes csend, mert akkor az rögzül be neki, hogy mindenki alszik. Ha pedig olyan, hogy minden kis apróságra felébred, akkor sincs túl sok választás. Mert ha álmos, akkor úgy is el fog aludni. Előbb-utóbb. És ha már zajban aludt el, akkor nem is fog felébredni rá.

2012. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi az elejétől kezdve hozzászoktattuk a hangokhoz. Egy egyszobás lakásban rémálom settenkedni. Nővérem kislánya volt olyan, hogy mellette még levegőt venni is óvatosan, nehogy felébredjen.. Pedig ők is garzonban laktak. Na, ott határoztam el, hogy az én fiam nem lesz ilyen. Szóval mióta hazajöttünk, hozzá van szoktatva a zajhoz. Normál hangerőn beszélünk, ha alszik is, szólhat a tv, stb. Sőt, mikor alattunk egész nap fúrták a panel falat, akkor is aludt rendesen. Vagy pl. ha séta közben elmegy mellettünk egy szirénázó autó is alszik nyugodtan.

Egyébként én úgy csinálom, hogy akkor pakolok, mikor ő pihen. Vagy mikor a kiságyban játszik. Egyébként vagy kiteszem a pihenőszékbe, és viszem magammal a konyhába, ha épp mosogatok. Vagy a kenguruba teszem, és úgy csinálok 1-2 apróságot (mondjuk a szennyes ruhák válogatása). Ha közös játék van, a mi ágyunkra teszem, vagy a szőnyegre leterítem a játszószőnyegét.

Egyébként kb. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt velünk. A kiságy az ő kis birodalma, szeret ott aludni. Csak akkor vettem magam mellé, mikor nagyon beteg volt. Most 4 hónapos.

Pakolni pedig.. Vettünk egy fiókos szekrényt az Ikeában 10000ért, abban vannak a játékai, pelenka, tisztálkodási szerei, sterilizáló stb. A ruháinak pedig a mi szekrényünkben csináltunk helyet.

2012. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! NEm igazán értem, mire vagy kíváncsi...

Két kisgyerekkel alszunk egyszobás lakásban. Na, ez rémálom! Egymást költik fel, stb. Pedig úgy gondoltam, hogy ha több szobánk lenne, akkor is egy szobába raktam volna őket. De elég nehezen megy az altatás, főleg azért, mert felköltik egymást. A picilány 4 hetes, a fiam kétéves. A lányt megpróbáltuk zajhoz szoktatni, de már most nagyon igényli a csendet. Míg csak a fiam volt, amikor aludt, besötétítettem és kijöttem a szobából. Mikor elaludt, akkor lehetett mellette csendben tv-zni, vasalni stb. Ez a mindennek legyen helye-dolog elég nehéz, ha valami nincs a helyén, azonnal kupi van. Eddig elvolt a fiam egyedül, de mióta megvan a hugi, nagyon igényli a jelenlétemet. Szerencsém, hogy a háznak van még több része is (udvar, befejeztelen házrész), ahova kimehetek, ezek külön bejáratúak, tehát nem képezik a lakótér részét és nincsenek is megfelelően berendezve. De leginkább a konyhában üldögélek, laptopozok, főzök, mosogatok stb, és míg mind a ketten alszanak, be sem merek menni a szobába.

2012. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekünk kiságy a fejünknél, mindenhez hozzáférhet a szobában, amihez nem, az babaráccsal, kanapépárnákkal elbarikádozva,így nem kell folyton nem, nem nem szabadozni, vígan el-lomol a szobában. A konyhában járókában van, etetés után becsempészem a járókába, teli hassal kb 30percig eljátszik benne. Amikor alszik,szól benn neki vmi alapzaj, de kijövünk és nem mászkálunk be, ilyenkor a konyhában főzök, v netezek, tv sajnos nálunk sincs (babytv neki ha ki akarok osonni pár percre), laptopon nézünk esti lefektetés után filmeket a konyhában. Így működik a dolog, már nem érzem tehernek. 37m2-es a lakás.
2012. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amyg csecemő volt, jöttek vendégek, vasaltam, tv-ztem úgy hogy közben aludt. Pár hónapos korától viszont ha leteszem, én kijövök a konyhába. Este ha elaludt, lehet tv-zni mellette. Praktikus tárolókban, beépített szekrényben a cuccok, este és ha jön valaki akkor összepakolok. DE amíg nem költözünk nagyobb lakásba semmiképp nem lesz kistesója!
2012. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat szerencsére nem zavarja este a TV, persze lejjebb halkítjuk amíg el nem alszik de utána már nincs gond. A napközbeni alvásnál meg apa is alszik én meg nagyon halkan a felvett sorozataimat nézem, ha ki kell menni a konyhába akkor azt is nagyon csendben teszem. Sosem szoktam semmi olyat csinálni ami zajt csap, inkább pihenek én is.
2012. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok, a pakoláshoz még hozzászólnék, a ruháink beépített szekrényben, a szoba egyik fala a tv-állványt kivéve ilyen polccal és kistestvérével van tele:


[link]


egyelőre a nagy része könyvekkel van tele, de bármikor beletehetünk ilyen dobozokat és tárolóvá alakul,


[link]


a babakocsi is a lakásban van, ernyőre csukható, az egyetlen amit nem tudok kiküszöbölni, h járólapos az előszoba, a konyha, felfázna ha ki-be mászkálhatna, így konyhában marad a járóka, de 4hós kora óta szoktatom hozzá, egyáltalán nem zavarja.

2012. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

20 nm-es a szobánk,nem galériázható, minden pisszenésre felébred, ha fent van foglalkozni kell vele valakinek, mert 10 perc után sír. A házimunkát alig tudom végezni, sőt minden szalad, mert bent kell lennem vele. Ha úgy döntök magára hagyom kicsit, biztos, hogy még a járókában is megüti magát, azután még azért is lelkiismeret furdalásom van, mert merészeltem egy kicsit enni mondjuk.Az elalvást is legalább fél óra altatás előzi meg, amit csak karban tehetek meg, különben nem tud elaludni. Próbáltam már mást is,de a végeredmény a nyűgösség és nem alvás lett.

Ikea pakoló dolgok jó ötleteket adtak, csak még kérdés mikor tudom megvalósítani.

2012. jan. 11. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Hát arra, hogy tudd a házimunkát is csinálni, arra csak azt tudom ajánlani, hogy kösd magadra hordozókendőben/mei tai-ban/csatos hordozóban. Én is így csináltam, mert ha leraktam, akkor rögtön sírt. Így meg én is csinálom a dolgom, közben magyarázok neki, és ő is jól érzi magát.

2012. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, ez jó ötlet. :)
2012. jan. 11. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!