Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első lépés cipőt, de milyet?

Első lépés cipőt, de milyet?

Figyelt kérdés

Eddig mezítlábazott itthon a lányom, kint meg nemigen akar sétálni 2 lábon.Ma voltunk a doktornéninél és ő is azt javasolta, hogy bent is legyen a lábán cipő, mégpedig olyan ami supinál (emelt a sarka azthiszem)és fogja a bokáját.

Most nézegetem Vaterán a Siesta, Szamos és Asso cipőket (ezeket ismerem de nyugodtan mondjatok mást is)és elbizonytalanodtam.

Vehetek egyáltalán használt cipőt első lépés cipőnek?

Vagy mindenképpen újat?

Nem szeretném ha baja lenne a lábának, de mostanság nem futja tizenezres cipőre :(

Kinek mi a véleménye erről, vagy hol kaphatnék megfelelő cipőt?

Deichmannba vannak jók, de az Elefanten méregdrága, a Bobby Shoes meg nem tudom, hogy jó-e.Egyáltalán honnan tudni, hogy supináló cipő-e vagy sem?Ez látható vagy inkább csak érezhető?


2012. febr. 22. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Furcsa za orvosod. Nálunk egyértelmüen a gyerekorvosorvos és a gyógytornász is az ortopéd orvos is ugyan azt mondta.(nyaki baja volt ezért kellett ortopéd orvoshoz és gyógytornára járni, így megkérdeztem mikor felállt) minél többet mezítláb. míg többet mászik mint megy addig csak mászócipö aminek a közepe rendesen hajlik. majd olyan cipö aminek flexibilis a talpa de tartja a bokát, de ezek után is minél többet mezítláb.


Nekem a gyerek orvos elmutogatta hogy fejlödik a gyerek lába, az egyensúly miatt hogyan fognak állni, elöször o-ban kifordítva majd csak 3 évesen lesz x láb és kb 6 évesen egyenes.

2012. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első lépés cipőnek mindenképpen újat vennék. Google-ben rá tudsz keresni a supinált cipőre.

Én egyébként Elefantent vettem a kislányomnak. Igaz, hogy drága, de nem volt időm több cipőboltot megjárni, és tök jót találtam a Deichmann-ban, októberben vettük, még most is jó rá.

2012. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam, esetleg olvasd el:

[link]


Nálunk úgy volt, hogy lányom itthon mezítláb van (persze télen vastag zokniban, harisnyában, mert hideg a padló).

Mikor elkezdett lépegetni, akkor az udvaron mindenképpen adtam rá cipőt, mert nem akartam, hogy belelépjen valamibe (nyár volt úgyhogy egy szandit kapott, ami jól tartotta a bokáját, de a talpa rugalmas volt).

Én elégedett vagyok a Bobby Shoes cipőkkel.

Én azért vettem neki mindig újat, mert a boltban mindig rápróbáltam a lábára, és használtat (mondjuk postái megrendeléssel) nem tudott volna felpróbálni, úgy meg nem mertem volna megvenni, ugyanis nem mindegyik cipőben állt jól a lába!

2012. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Mi pont ma vettük meg a salus cipőt.Nekem ezt ajánlotta a védőnő,de csakis kintre.Már 17 hós és kb.4 hónapja megy önállóan de bent még mindig inkább 2 zokniban van mint cipőben.Szerintem az a legjobb ha kintre veszel egy új cipőt bent pedig marad zokniban.
2012. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SzCJudit ***** válasza:
Szerintem használhat ne vegyél. 11 hós kisfiam is most kapta meg az első kis benti szandiját. Asso az ára sem volt vészes. Tavaszi cipőt most nézek neki, a d.d.step márkát ajánlották. Szép és ez sem túl drága. Nézzd meg a Táncsicscipő honlapját, mindkét márkát forgalmazzák és ők a legolcsóbbak.
2012. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!