Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és mit segít párotok...

Mennyit és mit segít párotok a baba körüli teendőkben? Mindenből kiveszi a részét? Mennyi időre tudod rábízni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor itthon van, 16 után, bármit kérhetek, ő megteszi. Pelenkázza, eteti, fürdeti, vagy lefoglalja a gyereket, mindent megcsinál amit éppen szükséges. Mivel már nem szopik a gyerek, így akár napokra is együtt lehetne őket hagyni, elboldogulna.
2012. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a fürdetés az övé, és az esti rituálét is felváltva csináljuk, de ennyi. Ezenkívül csak játszanak, és rendetlenséget csinálnak, és esznek-isznak, szétpakolnak, ez segítségnek nem nevezhető. Amúgy -ha kérném- segítene, de ez így nálunk rendben van. :)
2012. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindent megcsinált, de utál kakis pelenkát cserélni, habár ha egyedül van vele megteszi, ha otthon vagyok akkor nem cseréli ki.


Fürdetni sem szeret, de ö adja minden este az esti tápszert neki.

elöször 4 hósan hagytam egyedül 2 napra (habár este otthon votlam fektetésre).


Amúgy mindent megtesz és neveli is, mert a mienk már másfél éves.


nekem ez pont jó, nem akarok se többet se kevesebbet.

2012. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon szerencsés vagyok!

Az égvilágon mindenben számithatok rá,olyan mintha én lennék a kislányunkkal:)Nyugodtan elmehetnék akár napokra is otthonról.

2012. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 csill79 ***** válasza:
Semmit sem segít,nem veszi ki a részét és szerintem max 2 órára bíznám rá,de fürdetés altatás kizárva:(
2012. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mindenből!

De tényleg. Szoktam is mondani,hogy a babánknak két anyja van!:)

Pelenkáz, akár egyedül is megfürdeti, ha dolgom van rá lehet bízni!

Tegnap pl. babalátogatóba mentem egy barátnőmhöz és nem akartam cipelni a kicsit. Itthon maradtak apával. Két és fél órát voltam távol.

2012. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenből kiveszi a részét,bármennyi időre rábíznám és volt rá példa hogy napokra kettesben voltak,2 évesemmel.
2012. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmit sem, mert nagyon korán megy el és nagyon későn jön haza. Akkor már csak a lefekvés előtt tudnak játszani picit a lányommal.
2012. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az első babónál gyakorlatilag semmiben nem segített. Sokáig egyszerűen nem tudott mit kezdeni azzal, hogy gyereke van. Nem volt mindig könnyű, de igyekeztem türelmes lenni. Olyasmit tudtam néha rábízni, hogy listát írtam és elugrott vásárolni, de semmi komoly. Hülyén hangzik, de föl kellett nőnie a feladathoz. Akkor kezdett kicsit jobban foglalkozni a lányával, amikor az már elkezdett beszélni. Akkor se vitte túlzásba, de mondjuk kivitte magával az udvarra, meghintáztatta, vagy fél szemmel figyelt rá, amíg valamit tett-vett, a gyerek meg eljátszott körülötte.

A lányunk két éves volt, amikor született a fiunk. Gondolom, akkor már kezdett rutinosabb apává válni, meg odáig volt attól is, hogy fia van, így picit többet segített. Pl. a lányunkat olykor megfürdette - a fiunkat nem merte, mondta, olyan törékenynek érzi, inkább őt még nem szeretné, én megértettem - a fiunkat megbüfiztette, vagy a mellkasára fektetve elaltatta. Most a leányzó három és fél éves, a fiúcska másfél és várjuk a harmadik babót. A férjem ha itthon van, vállalja az esti fürdetést és néhány hete oda is eljutottunk, hogy nem kell kikészítenem a gyerekek pizsamáját, megtalálja egyedül. :-) Reggelente, ha nem megy korán dolgozni, ott hagyhatom rá a kicsit, amíg a nagyot elviszem oviba, addig ők együtt reggeliznek. A lányunkat már ide-oda magával viszi, a nyáron már horgásztak is együtt néhány órát, vagy előfordul, hogy kiviszi őket a játszótérre. Múlt szombaton pedig elmehettünk a leányzóval kettesben bababörzére, apa vállalta az ifiúr felügyeletét egész délelőtt. Néha már el is altatja.

Szóval lassan, sok türelemmel alakul ez szépen.

2012. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Fürdetésben segít este. Ennyi. Rengeteget dolgozik csak a fürdetésre ér haza. Egyébként ha megkérem megcsinálja a dolgokat ha épp itthon van, de szájába kell rágni mindent!!! Évek alatt se tudja hol vannak a különböző ruhák, pizsi helyett rendes ruhát ad a gyerekre stb. Ezek nem olyan nagy jelentőségű dolgok, de azért nem anyjuk helyett anyjuk:)

Amúgy bármennyi időre vele hagynám a gyerekeket, mert ha én nem vagyok ott vmi miatt akkor érdekes módon összekapja ám magát...csak ha ott vagyok én is akkor kényelmesebb neki előadni a bénát:))

2012. febr. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!