Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anya, aki...

Van itt olyan anya, aki hagyja sírni pici babáját elalváskor, hogy megtanuljon egyedül elaludni? Vagy a hasfájós napszakban, amikor már semmilyen módszer nem segít?

Figyelt kérdés
Én eddig úgy gondoltam, hogy soha nem szabad sírni hagyni egy pici babát. De most, a második fiammal már gondolkodóba estem. Nem biztos, hogy minden esetben az tesz jót, ha ringatom, babusgatom.
2012. febr. 15. 20:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

De igen, minden esetben jót tesz ha mellette vagy.

Kösd magadra és akkor mindketten jól jártok. Te is tudsz haladni és ő sem marad egyedül. Egy embergyerek számára elemi szükséglet az anya közelsége, éppúgy mint az evés vagy az ivás.

A magára hagyott gyerek nem az elalvást tanulja meg, hanem azt, hogy feleslegesen szólítja meg az anyát, a környezetét. Az, hogy egy idő után nem sír nem azt elenti, hogy nyugodt, hanem azt, hogy változatlan stressz- szint mellett nem ad jelzést a környezetének.

2012. febr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tudnám ezt megtenni. Inkább vettem egy kendőt, és magamra kötöttem. meglepődtem, mert én is nagyon élveztem, annyira jóóó volt, kár hogy ilyen hamar megnőtt :))

8 hónapos már, és nem lehet elölre kötni.:(

2012. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De nem lehet, hogy mondjuk azért nem alszik, vagy nem hagyja abba a sírást, mert már a ringatás és babusgatás is túl sok inger neki?
2012. febr. 15. 21:06
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj az off- ért! Kedves második válaszoló, miért nem kötöd hátra;)? Ugyan olyan jó:)! Sőt, még könnyebb a meló, a számítógépezés és minden más:).
2012. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen egyetértek.

Az egyetlen szituáció, amikor hagyom sírni a lányomat, az a hiszti. (13 hónapos)

2012. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%
nem szabad hagyni mivel IGEN egy idő után akkor sem fog sírni,ha valamije fáj.elhiszem ha vannak rossz napjaid,de ez akkor jutott volna eszedbe mikor még 1-et vállaltál.
2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

2. vagyok.

De-de, hátrakötöm, igaz már ritkábban, mert tök jól elvan, nagyon nyugis baba, eljátszik, elszöszöl mindennel, annyi felfedezni való van a lakásban, állandóan úton van. (1 hónapja mászik ezerrel:D)


Csak visszaemlékeztem milyen jó is volt, amikor még "elfért" elöl :)))))))) Picike is volt, és olyan hamar megnyugodott benne, meg nekem is olyan jólesett érezni, hogy ott szuszog. Mindig bealudt, akármi baja is volt azelőtt :))

2012. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező:)!

Azért jobb a kendő mint a babusgatás mert abba be van bugyolálva, ha neki sok az inger fogja magát és Hozzád bújik, ki tudja zárni a külvilágot, amikor akarja így:


[link]


vagy így

[link]


vagy így:)


www.google.hu/imgres?q=alv%C3%B3+hordozott+baba&hl=hu&client=firefox-a&hs=BaR&sa=X&rls=org.mozilla:hu:official&biw=1024&bih=669&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=IcwEr7C7VYDBWM:&imgrefurl= [link]

2012. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem RÓLAM van szó, nem az én rossz napom a lényeg, hanem hogy NEKI mi a jobb. Hogy nem nyugszik-e meg könnyebben, ha a kiságyban hagyom, csend van, és nem ringatom, cipelem, beszélek neki.
2012. febr. 15. 21:13
 10/29 anonim ***** válasza:

bocsi, az utolsó linket elrontottam:) :

[link]

2012. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!