Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket eszik általában 12-13...

Miket eszik általában 12-13 hónapos babátok? Néhány példa érdekelne.

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 13 hónapos, és hiába próbálkozok azzal, hogy többnyire azt egye, amit mi, még nagyon ragaszkodik például a tápszerhez, tejpéphez, babapudinghoz, üveges bébigyümölcshöz. Ebédre is inkább főzeléket szeret enni, mint például húst rizzsel. 6 hónapos kora óta imádja a sütőtökpürét, szinte hetente főzök Neki, amire meg lettem szólva, hogy milyen csecsemőkaját adok Neki még mindig. Érdekelne, hogy más hasonló korú baba miket eszik, mert kezdem azt hinni, hogy valamit nem jól csinálok.
2012. febr. 24. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma reggelire evett virslit, utána joghurtot müzlivel. Utána ivott egy kis tejet. Ebédre a tegnapi krumpli főzelék maradékát ette, fasírttal. Utána egy babadesszertet. Azért veszem még ezt, mert csak 100 gramm, ez pont elfogy ebéd után.

Uzsira valószínűleg joghurtot kap. Vacsira meg kenyeret körözöttel és felvágottal. Aztán este alvás előtt még megiszik 250 ml tápszert.


De a héten már volt ebédre csirkepörkölt tésztával, vadas, brokkolis tészta sajtmártással.

Üvegeset egyáltalán nem hajlandó már megenni, pedig előtte csak azt ette.

Szereti a tojást is, a főtt tojásnak inkább a fehérjét, de a tojásrántottát úgy egészben nagyon imádja. A bundás kenyér még nagy kedvence.

2012. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiaim 1 évesek. Én is megveszem a gyümiket, mert most télen sok fajtát csak így üveges formájában kapok meg Nekik. Ők is imádják a sütőtököt, de én pl. szoktam olyat, hogy rizsbe rakom, tehát sütőtökös rizst csinálok és sült csirkemellet esznek hozzá. Tejpépet szeretik, ezért ezt is megveszem,de már nem kapnak annyit, mint mondjk 10 hónapos korukban. Talán 1 héten 2x kapnak.

Regglire általában Hipp műzli van tejjel vagy joghurttal, esetleg kalács vagy vmilyen kenyérfalatok, ilyenkor kapnak hozzá még vaniliás junior tejitalt.

Ebéd általában főzelék, de megeszik és szeretik a pörit, a zöldséges rizst husival, krunplipürét halrudacskával, szóval végülis mindent. Ha kevés esetleg, akkor kapnak pici danoninot vagy babajoghurtot.

Uzsi az gyümi vagy joghurt, (ez csak ha nem volt még a nap folyamán)

Vacsi kenyérfalatkák, (szintén ha nem volt még aznap) vagy kalács, esetleg tejbegríz. Ha volt, akkor pl. mivel imádják a banánt, szoktam saját készítésű banános túrókrémet adni. Ezt azért vacsira, mert marha laktató és uzsira sok lenne...

Este már tejet isznak, nem kapnak tápszert.

Sztem amúgy azt eszik egy ilyen gyerek, amit adnak neki. Nem lehet, hogy azért gondolod, hogy ezeket szereti, mert mondjuk egy felnőttkajából nem eszik annyit? Mert az természetes,hogy mondjuk a pöriből nem eszik meg 220grammmot. Sőt, én amióta nem turmixolom pl. a zöldborsőfőzeléket, abból is kevesebbet esznek valamiért. Attól még m egszik. Tegnap zöldséges rizs volt csirkehusival keverve, de nem turmixolva. Még a nagyobb étkű babám sem ette meg mind...

Én most kezdtem bevezetni a tojásfehérjét, szerencsére nem volt bajuk tőle, szóval valamelyik nap már kipróbálom a bundikenyeret vagy pici rántottát reggelire.

2012. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkét választ nagyon köszönöm, jó tippeket kaptam! Azt vettem észre, hogy nem az ízekkel van baja, de a rágás természetesen még szokatlan Neki, így szívesebben csúsznak le a pépesebb falatok. De jó ötleteket írtatok, fogok próbálkozni ezekkel. Köszönöm még egyszer!
2012. febr. 24. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!