Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvosunk szerint korai, ha...

Az orvosunk szerint korai, ha 7 hónapos baba mászik, mostmár érdekelne általában mikor kezdik, a ti kicsitek mikor kezdett mászni?

Figyelt kérdés

Anyukám összefutott a gyerekorvosunkkal, büszkén mesélte, hogy hogy "csak úgy kotor" az unoka, erre az orvos azt mondta, hogy hát azért az még elég korai.

Eddig nem különösen foglalkoztattak az ilyen kérdések, de most kíváncsi lettem.


2012. febr. 5. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
7 és fél hósan.
2012. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
7 hónaposan kezdett el mászni. A mi dokink azt mondta, hogy abszolút nagykönyv szerint:D
2012. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nnnah, hát én sem tudtam úgy, hogy korai, nem tudom hol zerezte a diplomáját ez a doki :)
2012. febr. 5. 21:48
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Viccelsz? Az enyém 7 hónaposan felállt 2 hét múlva bútorok mellet lépegetett. Soha nem tanítottuk rá. Egyáltalán nem korai, a gyerekek nem gépek, mindegyik a maga ütemében fejlődik. Az én lányom 10 hónaposan kezdett járni önállóan, de van olyan kisgyerek, aki másfél éves korban kezdi, de attól még egyik sem rosszabb a másiknál :) Nyugi teljesen rendben van a babád.
2012. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Kislányom 9 hónaposan kezdett mászni, tesóm kislánya viszont 6 hónaposan és azóta is (3 éves) annyira jó a mozgása, hogy a játszótéren vadidegenek is megdicsérik! Úgyhogy nem biztos, hogy az ekkora baj.
2012. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez kész..... Itt már semmi nem jó???

Ha későn csinálják is baj, ha korán az is... pfö!


Szia!


7 hónapos az én lánykám is és csak úgy izeg mozog néha olyan ugrásra(mászásra) kész mozdulatai vannak szóval szerintem max egy két hét nekünk is és "kotorni" fog :D Nyugi, ezután se foglalkoztassanak ezek, engem már nem érdekel senki!

Múltkor valakinek mondtam is, hogy úgy vissza mennék az időbe..úúúúgy dédi mamámék idejébe :)

Kíváncsi lennék akkor hányan aggódtak ilyenen, nem hiszem hogy mama mondta papának,

hogy: Nézd má' Jóska ez a jány 7 hónapos osz má' kúszik, ez túl korai, itt baj van :D :D :D

De most neeem?

Komolyan kivagyok ettől a modern világtól :D

Kössük tán ki őket???

Szerintem ez nincs időhöz kötve, vannak ügyes és kevésbé ügyes (lusti) babák!


Jó babázást :)


Amúgy fiú, lány?

2012. febr. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez tényleg szánalmas. Semmi sem jó, csak tudnám mit akarnak ezzel elérni? Minden baba máshogy fejlődik, más ütemben. A jelekre azért figyelni kell, ha baj van ott tényleg kell a segítség, de ilyet még nem hallottam hogy egy baba túl korán kezd el mászni. Sőt minél többet mászik annál jobb. A keresztező mozgás nagyon jót tesz a fejlődésüknek. 7 hónapos meg mintaszerű. Az én babám 9 hónapos, már nagyon régóta kúszik - kb 2-3 hónapja, de még mindig nem mászik. Pár "lépést" már tesz mászva, feltérdel, feláll és stabilan ül. Ne izgulj, és ne foglalkozz vele. Játszatok sokat.
2012. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amúgy kisfiú.
2012. febr. 5. 22:13
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

kisfiam 6 hónapos kora előtt pár nappal kezdett mászni. 7 hónaposan már álldogált :)

nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy korai, sajnos igaza is lett mert kis görbelábú volt úgy 1,5 éves koráig, jártunk ortopiára, giga adag vigantolt kapott...

2012. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
:( utolsó :( Mondjuk az álldogálás tényleg lehet megerőltető volt neki abba a korban! De most erre is azt mondom hogy nyomtad volna mindig lefelé?? Ő akkor úgy érezte bírja :) Amúgy én kérdeztem kérdező hogy fiú vagy lány e :) Hát ha fiú akkor meg tényleg ne aggódj :)
2012. febr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!