Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vacsorára, lefekvés előtt...

Vacsorára, lefekvés előtt tejpépet vagy rizspépet kaphat 6-7 hós baba, hogy jobban aludjon éjszaka? Vagy túl megterhelő a gyomrának estére ilyet adni? Ti mit szoktatok adni elalvás előtt a babátoknak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az jött be, hogy este már nem kapott ilyen nehéz kaját. 5-6 óra fele kapott egy joghurtot, gabonapéppel dúsított gyümölcsöt, tápszerből gyártott tejpépet, vagy sima tejpépet után már nem igazán volt éhes, esetleg ivott gyümölcslevet és este megkapta a tápszert. Sokkal jobban aludt, mint mikor jó bepakolt lefekvés előtt tejpépből.


Ki kell tapasztalni, minden baba más.

Tápszert kap este? Váltottatok már 6+-ra. Nálunk később volt az, hogy 10 hónapos kora körül már nem volt elég laktató neki a 6+-os tápszer és amint áttértünk a 10+-ra megoldódott a gond.

2012. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anyatejes, és valószínűleg nem elég tápláló, mert nagyon hamar megéhezik éjszaka.

Milumil vanilia ízű rizspépet írt fel a doki. A tegnap 18kor megevett ebből 150 ml-t, 22 kor lefekvés előtt megkínáltam cicivel, de nem kellett (szerintem még nem volt éhes). De éjszaka 3 kor kel enni, mert úgy-e 18tól csak megéhezett 3 ig.

2012. febr. 25. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Én rizspépet szoktam adni (nálunk a tejpép kizárt, tejallergia gyanú miatt) és tápszert, hogy folyadékot is igyon. Végig alussza az éjszakát, de már egy hónapos kora óta, szóval ez nem mérvadó. Viszont reggel sem reklamál kajáért amióta így csináljuk.
2012. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 7-11 hós koráig tejpépeket adtam a fimnak (mindenfélét váltogattam), de lefekvés előtt min. 2 órával. Elalvás előtt pedig szopizott.
2012. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól függ, hogy mit eszik előtte... A tejed biztosan elég tápláló, rossz anyatej nem létezik! Teljesen normális, hogy egy 6-7 hónapos baba felkel éjjel enni. Vannak babák, akik felkelnek és vannak, akik nem, ez szerintem a gyerektől függ. Az én babám is kel 1-2-szer, nem bánom, legalább nem kell éjjel fejnem ;)
2012. febr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatod! nálunk is az vált be mikor ennyi idős volt, hogy este jól teleette magát, és aludt reggelig.

f9kor kapott sinlacot, egyből utána cicivel leöblítette, 9-10 között ébredt reggel :)))

2012. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!