Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok, egy 20...

Mik a tapasztalatok, egy 20 hónapos babának mennyire megterhelő lelkileg bölcsibe menni? Nyitott, barátkozó kisfiú, de külön még soha nem voltunk (max pár órára), és kicsit félek tőle, de rákényszerültem sajnos

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 13:36
 1/6 xStefix ***** válasza:

Az enyém már nagyobb volt, de nagyon kiborult, igaz, ő teljesen más típus.

Ha módod van rá, még azelőtt próbáld valahogy felkészíteni rá a tiéd, mielőtt élesben kellene csinálni. Pl. hoszabb időkre is hagyd máshol/másra, hogy ne legyen neki annyira új, hogy nem vagy ott. Az, hogy nyitott és barátságos, jó dolog, de a bölcsis "elválás" nem erről szól, hanem a veled való kapcsolat megváltozásáról - úgyhogy ilyen szempontból lehet, hogy nem fogja befolyásolni a beszokását (pro sem).

Mindenképp legyél vele türelmes és támogasd őt, hogy érezze, ettől még nem került tőled távolabb!

2011. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Először is ne szabadkozz azért, mert bölcsibe kell mennie:)Hidd el nagyon jó ott nekik.

Kisfiam most szeptemberben kezdte, akkor volt 17 hónapos, a beszoktatás zökkenőmentes volt, persze voltak sírások, de már mind a múlt:)Imádja, igazi kis rosszaság, nagyon eleven lett, és ennek nagyon örülök.Imádja, mostmár hétvégente is menne, ha lehetne!És ami nagyon fontos, hogy sokat fejlődnek a bölcsiben, néha én is meglepődök miket tud már...Rengeteget beszél , szépen tisztán, bár mondjuk ezt tőlem örökölte(mármint hogy kis dumagép):)Éppen anyukám mondta 2 hete, hogy nagyon jót tett neki a bölcsi.

Egy szó mind száz, ne aggódj, véleményem szerint kell nekik a bölcsi, mi a második gyereknél is így fogunk tenni.Sok sikert!

2011. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon mélyen együttérzek Veled.

Olvasd el ezeket, az első cikk rólunk íródott, én fordultam a levéllel a szakértőhöz.

A második is tanulságos.

:)

[link]



[link]

2011. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ezen aggódok, nekem 16 hónapos a fiam, és 18-20 hósan szeretném bölcsibe szoktatni. Ő is nagyon barátkozós, nyitott az új helyzetekre, emberekre, de én is félek, hogy reagál majd, hogy én nem vagyok vele. De bizakodom, hiszen mindenkinek sikerül előbb-utóbb!
2011. dec. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! akkor próbálok én is megnyugodni, végül is tényleg ez az élet rendje. Szerintem engem jobban meg fog viselni, mint őt, talán csak emiatt aggódom túl ezt az egész bölcsi kérdést.
2012. jan. 2. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Fú, én egy rossz példát tudok csak mondani:) Saját élmény, én magam (!) emlékszem a saját érzelmeimre, arcokra és helyzetekre, amikor először bölcsibe kellett vinni. Teljes erőmből kapaszkodtam Anyuba (erre is emlékszem), és bebújtam a nyakába, ott zokogtam, némán. Nem ordítottam. Anyunak megszkadt a szíve. Aztán egyszer ezt Mamámmal is "eljátszottam, utána azt mondta Anyunak, hogyy mindent, de mindent nagyon szívesen megtesz velem kapcsolatban, egyre nem hajlandó: engem bölcsibe vinni, mert annyira megrázta őt is. Úgyhogy Anyunak vissza kellett mennie otthonra velem. (a fent leírtak minden egyes reggel lejátszódtak, két hét alatt sem békéltem meg) Oviban már semmi gond nem volt.:)
2012. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!