Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gabi málnaízű tejfogkrémet...

Gabi málnaízű tejfogkrémet vettem ma 13 hós lánykámnak hogy elkezdjük a fogmosást?

Figyelt kérdés
mert már 8 fogunk van,rá van írva 1éves kortól csökkentett fluorid tartalom, nembaj ha a kislány lenyeli, mert ugye köpni még nem tud ennyi idősen?Egy borsonyit tennék mindig a fogkefére napi 1 szer eggyenlőre.
2012. febr. 25. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Én lányom 18 hónapos.Mi a Nenedent fogkrémet használjuk,abban nincs fluorid.

De szerintem nem lesz semmi baja attól a borsószemnyi fogkrémtől.

2012. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

nem, ne tedd rá! majd ha tud köpni!

nagyon gyenge idegméreg a fluorid, mondjuk baja nem lesz tőle, de beszürkíti a fogát ami nagyon csúnya.

vegyél nenedentet, ezt meg tedd félre.


megmondom őszintén, nem is értem miért 1 éves kort írnak rá. el nem tudom képzelni, hogy egy 1 éves ki tudja köpni! enyém 2, de még mindig lenyeli. igaz ő ilyenben ügyetlen picit, na de...

2012. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt a fogkrémet használom a fiaimnál. A nagy már 5 éves és hófehérek a fogai, pedig már 1 éves kora óta ezt használjuk, és szépen engedte is hogy mossam neki vele. A kicsi 15 hónapos, de sehogy sem engedi, hogy megmossam a fogait.
2012. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se tedd rá! Nem véletlen, hogy ennyi idős gyereknek meg a fluorid mentes fogkremet ajánlják. Múlt heten kérdeztem a fogorvosomat, hogy egy eves kislanyomnak mivel mossam a fogat. Mondta, hogy lehet fogkremmel, de csak épp annyit, hogy legyen. Szóval a borsonyi mennyiség is sok neki. Vegyél Nenedent-et, abban nincs fluorid.
2012. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a ned...fogkrémet hol vehetek spar,tesco ban tartanak?
2012. febr. 25. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi baja nem lesz. Egyszer bizonyították, hogy a fluorid nagy mennyiségben mérgező, ezzel jó nagy pánikot keltve. Később igazolták, hány tízezer tubus fogkrémet kellene megennie egy embernek annyi idő alatt, hogy ne kezdjen el ürülni a szervezetéből, hogy mérgezzen. Elég esélytelen...

Nyugaton már nagyon rég elfelejtették ezt a pánikkeltést, és fluoridos fogkrémet használnak a gyerekeknél is. (Angliában a csapvíz fluorid tartalmát is megemelték bizonyos területeken, ahol később bizonyították is, hogy kevesebb így a fogszuvasodás. Még a britek is élnek.)

2012. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nenedent bárhol van. Én is 1 évtől használok neki fluoros fogkrémet. 3 éves, és gyönyörű fehérek a fogai. Kiköpni kb. 2,5 évtől tudja.
2012. febr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Nenedent fogkrémet a Rossmannban vettem.Mi is ezt használjuk,7hónapos lesz a lányom,de már 4foga van.Ez fluoridmentes,mentolt sem tartalmazó,kicsit gyümölcsös ízű homeopátiás fogkrém.
2012. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!