Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a nagy hossz növekedés és a mozgásfejlődés között?

Figyelt kérdés
Kisfiam 56cm volt születéskor, most 6 hónaposan 75 cm, tehát 19 cm nőtt. A gyerekorvos szerint ez sok, ennyit egy év alatt nőnek általában a babák és azt mondta emiatt lehetséges, hogy lassabb lesz a mozgásfejlődése. 4 hónaposan fordult hasra, két héttel később vissza, most 6 hónaposan hátra felé kúszik és gurul. Szerintem egyáltalán nincs lemaradva semmivel, vagy tévedek? Mit kéne még tud ebben a korban?
2012. febr. 25. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

egyáltalán nincs lemaradva, sőt...

Amúgy én fiam 54cm-el született,arra nem emlékszem pontosan, hogy fél évesen hány cm volt, viszont 1 évesen már 82 cm-volt, most 16 hónapos és 86-os ruhákat hord.

Szerintem nincs összefüggés a kettő között, a növekedés az genetika, a mozgásfejlődés meg habitus kérdése, illetve az agyi fejlődés is közre játszik.

Kisfiam 6 hónaposan kezdett el forogni, 7hónaposan kúszni, 9 hónaposan felállt, 10 hónaposan ült,mászott és csak 14 hónaposan kezdett el magától,stabilan menni.

2012. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hónapot töltötte és most kezd kúszni, meg persze forog.

Nem tudom van-e összefüggés, de szerintem nincs lemaradva a babád.

Az én lányom amúgy 6 hósan 69 cm volt és 49 cm-el született és 6 hósan "csak" forogni tudott.

Szóval lehet, hogy mi voltunk/vagyunk lemaradva??...hiszen ő is sokat nőtt. :) :)

Egyébként nem hiszem, az alábbiak alapján rendben vagytok és vagyunk!

[link]

2012. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Fiam is 56 cm-el született. Most 4 hónapos és 71 cm, tehát fél évesen biztos akkora lesz, mint a tiéd. Nekem is már mindent csinál, nincs lemaradva, sőt... már hasizomból szépen felül, a dokinéni is meg volt lepődve, ugyanis az ő ölébe is csinálta... Majd lehet, hogy később már nem fog ennyire növekedni, hanem kis időre megreked, megáll a növekedésben. Egyik ismerősömnek a fia is így volt, a 74-es ruhákat sokáig hordták...

[link] itt megtalálsz és még sok kismamát, akik 2011-ben szültek.

2012. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a facebook linket, de már ott vagyunk.
2012. febr. 25. 20:29
 5/8 anonim ***** válasza:
én kisfiam 55 cm vel születt, most 6 hós 4 napos 76 cm , ez 21 cm, mászik, ,ül, ma felállt, tehát nincs öszefüggés
2012. febr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

még benne van az átlag felsö részében, addig meg nincs gond.


amit tud pont amit tudnia kell ennyi idösen, mondtahtni hogy tök átlagos. lányom is mindent nagykönyv szerinti idöben csinált.


ez egy diagramm, amit a világon mindenhol használnak eszerint is még benne van az átlagban

[link]

2012. febr. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kislányom igaz, hogy koraszülött volt, 42 cm-rel született és most 7 hónapos jelenleg 74 cm! Vagyis barátok közt is 32 cm! És mindent csinál amit egy 7 hónapos időre született gyerkőc, ő 32. hétre született. Maximum annyi összefüggés lehet közte, hogy a nagy hossznövekedést az izmok nem biztos, hogy olyan ütembe követik, és nem olyan gyorsan erősödnek meg. En ezt látom reálisnak, de ez nem kell, hogy minden gyerkőcnél így legyen!
2012. febr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 19 cm-t nőtt 6 hónapos korára, ettől függetlenül ő mindent sokkal hamarabb csinált. Most két éves lesz és 98 cm körül van, ami szintén magas a korához képest
2012. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!