Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell kiszámolni a baba...

Hogy kell kiszámolni a baba súlyához hogy mennyi tápszert kapjon?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 05:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a doki azt mondta, hogy testsúlyához viszonyítva, kilónként 150 ml egy nap alatt összesen.

Tehát ha mondjuk 6 kg-os a babád, akkor egy nap alatt kellene ideális esetben 900 ml tápszert megennie. Ezt leosztod a napi étkezések számával és meg is van az egy etetésre való.

A fiam ezt nagyjából követte, igen ritkán volt, hogy ettől többet, vagy kevesebbet igényelt.

Viszont ez kb csak olyan négy hónapos koráig volt igaz, akkor érte el a hét kilót, onnantól kezdve hozzátáplálásig (5 és fél hónapos koráig) naponta ötször 210 ml-t evett, nem kellett emelnem a mennyiséget.

Most hat és fél hónapos, már csak kétszer kap tápszert, de így is csak az estit kellett emelnem, reggel még mindig 210et iszik.

2009. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2009. jún. 7. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:
A 150 ml egy átlag, 120-180 ml között kell ennie testsúlykilogrammonként. Az én 6,5 hónapos kisfiam még a 120 ml-t sem eszi meg, eddig mégis fejlődött.
2009. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Súlya grammban osztva hattal, annyi ml tápot kell kapnia 24óra alatt.

Nekünk nem volt otthon mérlegünk, az elején csak két hetente jártunk méretni, és volt, hogy láttam nem elég már neki a mennyiség, csináltam többet.

Szeritem a baba annyit eszik amennyite szüksége van, tudja ő.

2009. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

a baba súlya szorozva 150-el és osztva annyival ahányszor eszik a baba egy nap

de ez csak egy mutató adatként szolgál, anniyt adj neki aminyit kíván

2009. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!