Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba esetén hogy...

Koraszülött baba esetén hogy lehet kiszámolni, hogy mennyinek kell lennie a napi kaja adagjának?

Figyelt kérdés
Most 2700g a pici, és átlagban 70-90 ml-t eszik napi 8 étkezésnél!
2010. dec. 15. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem koraszülött volt a kisfiam (3hét PIC), de "nem foglalkoztunk vele" hogy menyit eszik.Annyit evett amenyi jól esett neki, az volt a lényeg hogy gyarapodjon.

Még el sem érte a 2kg-ot és haza engedték.

Bent a PIC-en sem nézték azt hogy na most meg ette-e az adagját.

2010. dec. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem a doki azt mondta hogy testsúlykilógrammonként 150ml....vagyis most hogy mi 3kilósak lettünk így 450ml/nap

de ez egy átlag adag ami természetesen nem minden babára érvényes...

mi most töltjük a 6 hetet és megugrott az adag pár napja én is azért kérdeztem rá és azt mondta addig rendben van az is ha sokat eszik ha a nap folyamán kiegyenlítődik a dolog vagyis ha olyan is van hogy kevesebbet eszik egy étkezésnél...mi most így vagyunk mert du.rájön a zabálás nem állunk meg 100-120ml-ig de éjszaka nem eszi meg a szokásos 60-at se

egy táblázat szeint8netről írtam ki magamnak):0-4hónapos baba 113-227g/hét súly 2,5cm/hó hossz és 1,27cm/hó fejkörfogat gyarapodása a "normális"

de a doki azt is mondta hogy a leg lényegesebb az hogy a gyarapodás egyenletes legyen ne torpanjon meg vagy lassuljon az első fél évben a mértéke egyénenként változik....mi 2 hét alatt 850grammot híztunk és pár nappal ezelöttig 8x60ml-t ettünk

2010. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!