Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az nem baj ha a 7 hónapos...

Az nem baj ha a 7 hónapos kislányom csak a gyümölcsöt hajlandó enni? A zöldséget nem.

Figyelt kérdés

7 hónapos kislányom nem eszi a zöldségeket. Sem a krumpli, sem a répát.... talán a sütőtökből eszik egy keveset.

Vettem bébiételeket is de abból is csak a gyümölcsösöket esz. Pl. Őszibarack pulykahússal, Almapüré csirkehússal..

Nem lesz így valamilyen hiány a szervezetében?


2012. febr. 26. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

7 hónaposan már rengeteg gyümölcsöt eszik, a lista nem áll meg a répa és krumplinál. lehet ezeket nem szereti. próbáld meg a többit. gyümivel is tudsz keverni zöldséget, annyit tegyél bele, hogy ne érezze. enyém is így ette.

pl. cukkini, alma, csirkehusi. fene gusztusa volt... :)

2012. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keverd össze neki az ételeket (almához pici krumplit, vagy sütőtökhöz kicsi répát, éppen hogy csak, hogy ne érződjön nagyon az ízén). Hátha úgy megenné.

Amúgy sok baba alapvetően csak az édesebb ízeket szereti. Ez változhat és idővel lehet, hogy megeszi majd a zöldségeket is. De addig is szerintem ne aggódj, a gyümölcsök is elég sok vitamint tartalmaznak. Tápszert/anyatejet gondolom kap még, az is megfelelő vitamint tartalmaz, így nem igazán alakulhat ki vitaminhiány nála.

2012. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a gyümölcsökbe vitaminok vannak a zöldségekbe meg az ásványi anyagok ezért fontosak nagyon! nálunk is ez volt a helyzet. próbáld meg h a gyümölcsöt kevered zöldséggel vagy veszel tejpépet és abba teszel zöldséget.

130 ml tejpéphez tudtam tenni 2 kocka krumplit vagy répát egyebet... ha többet érzett benne nem ette meg. kicsit csalni kell és nem tudod pontosan betartani az étkezéseket, de fontos h egyen zöldséget is.

2012. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam ilyenkor még csak anyatejet evett,semmit nem fogadott el.Később csak a gyümit,aztán a zöldséget gyümivel keverve.De pl. semmilyen zöldséges bébiételt nem nem evett meg soha,csak a gyümölcsöset.Makk egészséges.Ne aggódj,próbálkozz,előbb-utóbb megeszi majd.
2012. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!