Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor kezdett gyümölcsöt...

Ki mikor kezdett gyümölcsöt (és gyümölcslevet), zöldséget kóstoltatni a babájával?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy általában 4 vagy 6 hónapos kort szoktak javasolni, de én arra vagyok kiváncsi, hogy ezt mennyire tartják be az anyukák. Azért érdekelne, mert az én lánykám néha nagyon kevés tápszert fogad el (nem mindíg igazából nagyon ingadozik), és ezért kíváncsi lennék mikor kezdhetek legkorábban kóstoltatni vele, úgy hogy ne ártsak neki... hátha jobban rendszereződne a mennyiség amit eszik gyümölccsel, zöldséggel, péppel stb...
2012. febr. 26. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én 4 hós kora előtt 4 nappal adtam neki 1 kiskanálnyi almalevet.
2012. febr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4 hónapos koruk körül adtam nekik almát keksszel. Főzelékeket pedig 5 hónapos koruk körül. Igaz,azt én főztem és nem bébiétel volt. Bébiételt csak akkor kaptak,ha utaztunk,vagy nem volt időm főzni.
2012. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az én lányom is azt csinálta, amit leírtál. Én is 4 hónapos kora körül (pár nappal előbb, de már nem emlékszem a pontos dátumra) kezdtem el kóstoltatni.

És a tápszer fogyasztását nem rendezte... sőt....

2012. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
enyém anyatejes de nagyon keveset eszik 5 hónapos lesz 4 nap múlva és a dokinő+ védőnő áldása mellett ma adtam neki először pár kanál sütőtököt. Imádta még evett volna. Az anyatejet meg nem nagyon kéri se ciciből, se pohárból se üvegből,de teát, tápszert se fogadja el, a vizet is csak pár kortyot pohárból. Már ki is vizsgálták olyan keveset evett de nincs semmi baja.
2012. febr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
4 és fél hónaposan pár kanál almapépet adtam először, a gyerekorvosunkkal egyeztetve. Akkor már csak tápszeres volt a kisfiam, sajnos 3 és fél hónapos korában elfogyott a tejem.
2012. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Anyatejes babámnak 5 hónaposan adtam először mást. Most is így csinálnám. A 4 hónap nekem kevés, a 6 sok, így ezt lőttem be. :)
2012. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

3,5 hónaposan. Egyik tápszer sem maradt meg benne, rengeteg próbáltunk. Mai napig nem tudjuk miért. Az orvosok sem tudnak értelmes magyarázatot adni arra, ami történt a lányunknál.

Végül orvosi tanácsra elkezdtem a reszelt almát adni neki, amit csak úgy falt, majd rá a tápszert. Megmaradt benne, elkezdett újra hízni és nem fogyott tovább. 1 hónapra rá (ahogy elkezdtem a hozzátáplálást) hazajöhettünk a kórházból.

2012. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Egyébként 6 hetesen leszokott a szopásról, onnantól fejtem neki az anyatejet, amíg el nem fogyott, de gondolhatod, hogy nem tartott a végtelenségig..

Most 7 hónapos és már csak reggel és este eszik tápszert.

Sajnos nálunk ilyen gyorsan zajlott minden. De cseppet sem bánom, hiszen él a lányunk !!!

2012. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
4 hó előtt 2 nappal kezdtük almával.
2012. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én aznap kezdtem almalével, amikor betöltötte a 4 hónapot. Akkor már csak tápszeres volt. 10 napig csak almát kapott (reszelve) pár kanállal, mire egyáltalán rájött, hogy hogyan kellene lenyelni, ahelyett hogy öklendezik. Amúgy tetszett neki a dolog, mert folyton vigyorgott a kanálra.

5 hónaposan már ette a főzeléket is.

2012. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!