Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon fárasztó gyerek után...

Nagyon fárasztó gyerek után mikor mertél újra belevágni a babázásba?

Figyelt kérdés
A férjem minél előbb szeretne kistestvért, de én el se tudom képzelni hogy megint ezt végigjárjam. Két éves a kisfiam és bizony nagyon meggyötört vagyok testileg lelkileg. Másfél évig ordított, még egy éjszakát nem aludt végig.
2012. febr. 27. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
ha a férjed kistestvért akar azt az anyjával kellett volna megbeszélnie nem?
2012. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várd ki mindenképp, hogy óvodába menjen.

Nekem 2 és fél éves a kislányom, nem is a legnyugtalanabb fajta, de nem érzem úgy perpill, hogy készen állok mindent elölröl kezdeni.

Elsö, inkább ne válaszoltál volna...

2012. febr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 év 3 hónap van az első kettő,2 év 2 hónap a második és a harmadik gyermek közt. A második gyermekünk csak 2 évesen aludta át az éjjeleket,addig is mindig át kellett hozzá menni,meg közénk is került,és 4-6 hónapos korában az idegbaj kerülgetett és rettegve vártam az estéket! Igen aktív kislány lett, az a falon a szép a rajz típus volt,meg a fedő arra való,hogy a kezünkben fogva másszunk a földön típus volt,a másszunk fel a szekrényre,és kenjük ki az arcunkat alkoholos filccel-de adjunk egy kicsit a pulcsinak is típus,a szaladok a bilivel a kezembe típus,bár tudom mi az a szobatisztaság,de jobb anyu elé a konyhába pisilni és elszaladni típus... a soha meg nem született fiunkat véltük benne felfedezni :-) 2 éves koráig nem is aludt el egyedül. Már a gömbölyű pocimmal nem fértem mellé,akkor tudtam leszoktatni arról,hogy kelljek az elalvásához-bár még ekkor is átjártam hozzá éjjel! Szóval nem egy tipikus világ jó gyerek volt!

Nagyon élvezem,hogy így döntöttünk! Érdekes,de most,sokkal másabb! Csajosabb,nyugodtabb!! Imádja a kishúgát,szó szerint zavart az első pár hétben,hogy vegyem fel,mert sír! :-)

Ha belemenne a Párom,akkor 2 év múlva belevágnék megint! :-)


Üdv:3 lányos

2012. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm volt így a dologgal és 8 éves volt a lánya, amikor jött a kistesó.


Nekem még csak 7 hónapos a fiam, de 4 éves kora elött biztos nem lesz kistestvére.


Amúgy már csak a vicc kedvéért is leírom: nekem júniusban születik kistesóm apám és harmadik felesége révén.

2012. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első igazi kétemberes gyerkőc volt kicsinek. Keveset aludt, hihetetlenül aktív volt, állandóan szórakoztatni kellett. Azt mondtam, hogy én aztán soha többet nem szülök, az tuti. Aztán 3 éves korában már nagyon vágytunk még egy babára. Ő pont az ellenkezője lett a bátyjának. Később jöttem rá, hogy nem csak az eltérő alkatuk miatt volt vele sokkal könnyebb, hanem azért is, mert én is tanultam a hibáimból. Az már csak hab a tortán, hogy rá 1 évre született egy kislányunk is, majd 10 és 12 év múlva két két babánk.

A 4. csemetém is hasonlóan aktív, mint az első, de vele már lényegesen egyszerűbb a dolgom. És mivel hamarabb kapott kistestvért, mint a legnagyobb fiam, hamarabb megtanult alkalmazkodni is.

2012. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Soha.
2012. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 év 8 hónap van köztük.

Az első után azt mondtam soha többet! Rettenetes kisbaba volt, folyton sírt, igaz sírós fajta volt, látszólag ok nélkül bömbölt órákon keresztül. Aztán jött a fogzás, aztán kiderült, hogy fogzás nélkül is piszok rossz alvó, volt hogy egy éjszaka során 15× keltem hozzá, pedig csak 11 órát aludt. Mi mindent elkövettünk a rossz tulajdonságai ellen, egyedül az alvással nem bírunk. Most lesz 4 éves, múlt éjjel 3× ébredt, de ez már nagyon rossz éjszakának számít, általában 1× ébred.

A hónapok múlásával beletörődtem és elfogadtam, hogy ő ilyen, ha a fejem tetején táncolok sem tudok rajt változtatni, amint ezt sikerült helyre tennem magamban, után a könnyebb volt, és belevágtunk a tesó projektbe. És egy percre sem bántam meg.

A kicsi ellenkezője a nagynak. Kisbabaként nem is sírt, ha éhes volt, akkor is csak nyekergett, 5 hetes kora óta alszik éjszaka, van hogy 12 órát egyhuzamban, de a 10 óra a minimum, könnyen kezelhető gyerkőc, a nővérével jól kiegészítik egymást! :))

2012. febr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én többek között emiatt is szeretnék 3-5 évet a gyerekek között.


Kolléganőmnek nagyon nehéz volt a gyerekkel, sokat kelt éjjel, keveset evett, nem hízott. Ezek a problémák kicsit mérséklődtek, de nem múltak el. Januárban volt egy éves a lány, barátnőm 9 hetes terhes - tervezett baba :-))


Szóval eléggé emberfüggő :-)

Amíg nem érzed, hogy igazán szeretnéd, ne menj bele. A gyerekvállalás két ember döntése, nem csak a férjedé!

2012. febr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. febr. 28. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!