Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek keresztelőre...

Szerintetek keresztelőre mennyivel előre kell bejelentkezni kb? Március végére van esélyem még jelentkezni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 28. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi 2 héttel előtte jelentkeztünk be. De gondolom ez attól is függ, hogy hol laksz, és hol szeretnéd tartani.
2012. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónappal előtte, mert külföldről is jöttek olyan rokonok akik itt aludtak, szabit vettek ki, itt maradtak 3-4-5 napot.

Én magamból kiindulva 1 hónappal előtte szólnék, mert anyagilag is kell rá készülni mint vendég!

2012. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ezért lehet, hogy megint lepontoznak! SŐT! De keresztelőre én csak a szűk családot hívtam meg, semmi felhajtás, egy ebéd volt utána családnak. És ajándékot csak a keresztszülők vettek! Semmi értelmét nem látom a pénzköltésnek! Ez csak egy keresztelő, a gyerek semmit se fog fel belőle!
2012. febr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ajándéot még a keresztszülők sem vesznek, nehogy már ez is a pénzről szóljon, mi egyébként is csorók vagyunk.

1 hónappal előtte szóltam mindenkinek, hogy tudjanak szabadságot intézni.


Amúgy az hogy mire kapsz időpontot, az attól függ, hogy a pap mennyire elfoglalt, hány miséje van egy nap, és esetleg több faluban is ő van. Szóval ez helyi sajátosság.

2012. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Bejelentkezni"? "Anyagilag rákészülni"?


A keresztelő azt jelenti, hogy a szülők fogadalmat tesznek, hogy a keresztszülők támogatásával hitre nevelik a gyermeket.

De ha ennyi közötök van az egyházhoz, akkor mi értelme ennek?

Bocsánat, nem bántásnak szánom, csak nem látom értelmét, mint ahogy a "templomi esküvőnek" sem, ugyanilyen szituációban, ha köze nincs a párnak az egészhez.

Ez persze nem baj, csak így nincs értelme.


Majd megkeresztelkedik nagyobb korában a gyermek, ha fontosnak találja.


Én is felnőtt fejjel keresztelkedtem, nem neveltek úgy, nagyon szép volt.


De hogy a kérdésedre is valamelyest válaszoljak: meg kell kérdezni az adott hely plébánosát/lelkészét (mert hogy azt elfelejtetted, hogy melyik egyházról van szó) ő elmondja, mire van szükség. Ha szigorúan veszi a szabályokat, amiket be kell tartania (mint a mienk is), akkor meg sem kereszteli, ha nem vagytok aktív tagjai az egyháznak...

2012. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"De ha ennyi közötök van az egyházhoz, akkor mi értelme ennek?" nem is értem a válaszodból te mi alapján szűrted le,hogy nincs közünk az Egyházhoz?vicces......mindenbe mindig a kötekedés van ezen az oldalon.....Anyagi felkészülésről ki beszélt???? csak szűk család lesz+a keresztszülők!és nem a pénzről szól!!!!!csak nem tudtam mennyivel előtte szokás időpontot kérni....Csak,hogy tudd Egyházi iskolába jártunk a férjemmel együtt,ott ismerkedtünk meg, volt templomi esküvőnk is...bocsánat de nem tanították ott,hogy mikor kérjek időpontot majd ha lesz gyerekem és őt is megakarom keresztelni!!!!!
2012. febr. 29. 07:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem bántásnak szántam.

Viszont nem értem a kérdésed továbbra sem, ha aktív templomba járók vagytok a férjeddel, akkor miért nem kérdezitek meg az atyát/lelkészt, vele kell megbeszélni ezt, akihez hetente jártok.


Az anyagi dolgokról valóban nem Te írtál, hanem az egyik válaszoló, arra is reagáltam egyben, de az nem csak nekem "szúrt szemet".


Tényleg nem akartam a lelki világodba gázolni, bocsánatot kérek!

2012. febr. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ÉN vagyok az anyagias válaszoló!

Szerintem, igen is, az is egy szempont, én örülök ha előre szólnak, mert akkor úgy tudok spórolni, hogy ajándékra legyen egy kis pénz!

Nem kis összeg manapság elutazni valahová, ilyen benzin árak mellett, és ajándék nélkül szerintem pofátlanság odaállítani, akkor lehet inkább el sem megy az ember!

2012. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!