Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hónapos kisfiam napirendje...

Djudit kérdése:

8,5 hónapos kisfiam napirendje egy hete nem működik, de nem tudom, mi történt? Tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hónapja reggel fél8-8 között indította a napot(előtt többször ébredt, de vissza tudtuk altatni), utána napközben kétszer aludt, 11 körül és 15 körül. DE 1 hete reggel 6-7 között ébred, és látszik rajta, hogy álmos, de nem lehet visszaaltatni. Így viszont nagyon nyűgösek a reggelek. 10-kor legkésőbb már elaltatom, nem bírja 11-ig. Volt valakinek hasonló, hogy a picije ebbe az irányba változtatta az alvását. ...hogy oldottátok meg? Fektessem vissza korábban 8-9 között (szerintem el tudna aludni), és akkor legyen a délutáni alvása is 2 órával korábban. Ez jó megoldás lehet? (Azért kérdezem, mert egy szakkönyv meg azt írta, hogy a reggeli ébredés után nem szabad korán visszafektetni, hanem húzni kell az időt, de mi értelme kínozni?)
2012. febr. 28. 10:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az még hozzátartozik, hogy fogzik, nehezen viseli, éjjel 5-6-szor megébred, és 2-szer ebből még cicizik is.
2012. febr. 28. 10:14
 2/12 anonim ***** válasza:
A fogzás nagyon be tud kavarni, és nem igazán tudsz mit kezdeni vele... A mi napirendünk lassan fél éve úgy alakul, hogy 7kor kelés, elvisszük a nagytesókat iskolába, óvodába, aztán fél 9-9kor vissza alvás 11-ig, délután 1-fél 3ig megint alszik, utána összeszedjük a tesókat. Este 7-fél 8ig megpróbáljuk kihúzni, fürdés, vacsora, alvás.... Így az éjszakákat is rendesen végigalussza. De ez gyerekfüggő, szerintem nyugodtan tedd le, amikor álmos, 1-1 óra csúszás még nem a világ vége, egy picit alkalmazkodni kell jobban, de egyszer majd visszarázódtok :)
2012. febr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hű, ez a szakkönyves dolog elég érdekes.

Amúgy én is mindent elolvasok témakörönként, mindent, de mindent :)


Viszont ha ezek alapján megy valami, az csak a véletlen :)


Én mindig akkor altatom, amikor álmos. Mindegy mikor van. Megvan a saját kis rendszere és éjszaka is végig alszik.


Az én kisfiam 8 hónapos. Eddig ő is fél8-8 körül kelt, de most egy pár napja (lehet hogy jön a tavasz? már bármilyen marhaságot elhiszek indokként:D)

Szóval mostanában 6 körül kel fel. Ilyenkor visszaaltatom, hogy ugyanúgy kezdődjön a nap, 8 körül legyen a reggeli.


Ezután mindig elalszik 9h körül, majd a 11-es evés után, majd a 14h-i evés után, és 17h után is, 6 órakor csíp egy kicsit.


Szerintem nincs ezzel semmi gond. Na, mostmár én is írok egy szakkönyvet :D

2012. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a változás állandó. Mire ráálltam volna vmi rendszerre, fiam változtatott. Egészen addig, amíg nem egyet aludt nap közben, utána volt tényleg hosszú távon kiszámítható. (11-12 hónapos kora körül)
2012. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Én maximálisan alkalmazkodnék, de sokszor nem vagyok benne biztos, hogy mi a baj, a foga vagy a fáradtsága. (mindkettő erősíti a másikat)Sajnos mióta fogzik, nem alszik el egyedül, ringatni kell, vagy cicin alszik be. Van olyan, hogy úgy gondolom, biztos álmos, azért nyűgös, de küzd a ringatás ellen (Először mindig megpróbálom egyedül letenni, de ilyenkor általában sír,vagy felpörög a kiságyban, elkezd játszani), és a legtöbbször mégis elalszik 5 percen belül. A nappali alvása sem nyugodt, felriad, visszaaltatom. Lehet ezt nem kellene? Mert tegnap 20 perc után muszáj voltam ébreszetni, és végig mosolyogta az ébrenlétét.
2012. febr. 28. 10:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, lehet, hogy pont arra a 20 perc alvásra volt szüksége.. :)
2012. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
...és persze olyan is van, hogy már rég álmosnak kellene lennie, de nem alszik el... szeretek vele lenni, éjjel nappal, igazodom, ha kell. Csak az a rossz, hogy nem sikerül, valamire nem jövök rá. Lehet, hogy az én kialvatlanságom miatt.
2012. febr. 28. 10:34
 8/12 anonim ***** válasza:
Mióta fogzás van, azóta nálunk sem úgy van ám az elalvás, hogy leteszem és alszik, sőt, már ha ringatom sem jó. Viszont áldás, hogy van egy adamo hintánk, ebbe ahogy beleteszem, oldalra fordítja a fejét és már alszik is. (Persze, ha álmos. Ha nem álmos, akkor is elvan ebben, bármilyen nyügije van, kicsit hintáztatom, rugózik a lábával, mondókázok neki.)
2012. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, 3. voltam
2012. febr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hós. Egy hónappal ezelőttig átaludta az éjszakát és 7-8 között kelt. Nappal is aludt 3-4 alkalommal. Mostanra nem alussza át az éjjelt, nappal örülök, ha kétszer alszik (igaz, akkor nagyobbakat is sikerül), 6kor már kukorékol és nem alszik vissza ő sem.

Most éjjel pl. megébredt fél 3kor, aztán 3kor megint, akkor cicizett, aztán 4ig nem aludt vissza (az ágyában dumált), utána 6kor megint kelt, cici, megint nem aludt vissza, ezért kivettem, 7kor reggelizett, aztán visszatettem fél 8kor aludni, mert hulla volt, de negyed 9kor megint fentvolt. De már nem bírtam vele, ezért a 10 órás tízórai már fél 10kor volt, 10kor már aludt is, remélem most alszik egy nagyot.

Nem tudom, mi az oka, fogacskát nem látok, bár időszerű az is, de azt mondják a mozgásfejlődés is okozhat ilyent, vagy akár szeprációs szorongás is lehet az ok.

Lényeg a lényeg: Változnak folyton. Nem tudsz mit csinálni. Új napirendet kell alakítani. Ha álmos, tedd le aludni, szépen lassan úgyis kialakul az új napirend. Próbáld szem előtt tartani az Ő igényeit, de persze valamennyire Magadhoz, családhoz igazítva.

Továbbra is maradjon meg pl. az esti szertartás fixen, fürdés, vacsi, alvás. A többit lehet tologatni...

Sok sikert és kitartást és tudd, nem vagy egyedül ezzel.:)

2012. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!