Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babád napirendje...

11 hónapos babád napirendje és étrendje?

Figyelt kérdés
Leírnátok hogyan telik egy napotok? Mikor és miket eszik babátok?
2012. febr. 23. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, mert úgy érzem, a fiam most akar változtatni, de nem tudok rájönni, hogy lenne jó neki.


Reggeli: tápszer 8 körül

10 körül gyümölcs keksszel, de ha nem evett tápszert, vagy csak keveset, akkor az én reggelimből kap vajas kenyeret esetleg sonkával, akkor gyümiből csak kicsit eszik.

11-12 között elalszik 1-másfél órára.

1-2 között ebédel főzeléket, husit, valamit, 150-250 között, mikor milyen kedve van (és mennyire szereti).

3-4 körül alszik 1-másfél órát.

Uzsonna változó, néha rizspép, néha csak tápszer.

Vacsora ha olyan a mienk, amit már ehet (mi akkor eszünk főtt ételt), abból eszik, de leginkább pép, ha nem az volt az uzsi, ha igen, akkor szendvics. 7-kor.

Fél 8-kor fürdik, 8-kor fekszik, és megiszik még 200-240 tápszert.


Nekem bonyolítja a helyzetet, hogy tejallergiás, mert szívesen adnék neki joghurtot uzsira.

Napok óta valami nem stimmel vele, talán egy alvásra akar átállni, de nem megy... nem tudom...

2012. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5 és 6 között ébrednek, ilyenkor szopi van,

ezután beágyazás, begyújtás, porszívózás, ők addig a járókában játszanak,

8-9 között tejpép, kb. 150-200 ml,

délelőtt 10-től alszanak általában 1-másfél órát,

dél és 1 között ebéd (főzelék husival, tojássárgájával v. májjal),

kb. 2 órakor délutáni alvás szinten 1-másfél óra (ha a az udvaron alszanak a babakocsiban, akkor akár 2-két és fél órát is alszanak),

4-5 között uzsonna (gyümölcs keksszel v. Sinlac-kal, kb. 200 ml),

délután játék a szőnyegen,

fürdés fél 7-7 körül,

vacsorára egyikük tejpépet eszik (kb. 200 ml), másikuk 200-220 ml tápszert iszik és mindketten cicin alszanak el 9-10 óra között.

Most, hogy erősen fogzanak előfordul, hogy éjszaka is felkelnek egy-egy szopira.

2012. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, hát elolvastam a kommenteket, és esküszöm, mi vagyunk a kivételek, most teljesen hippinek érzem magam... :S

A mi fiunk már hónapok óta nem kel fel ugyanabban az időben. Van amikor 5-6 körül, de van hogy csak 8 körül ébred. Én meg nem keltem fel csak azért, hogy minden evése pont ugyanabban az időben legyen.

reggel amikor ébred, 180-215 tápszert kap, változó, hogy mikor mennyit iszik meg.

majd kb 2 órával később reggelizek egyedül vagy a férjemmel, akkor ő is eszik (bár többnyire ő játszik a kenyérrel, szalámival) vajas kenyér, szalámi, virsli, tejbegríz, sajtkrém, sajtszelet ezek közül szoktunk választani reggelit.

Ebéd 12 és 13 óra körül van, most pl paradicsomleves betűtésztával, a gyerek is eszik, előtte répaleves volt, azt is evett, majd ha úgy látom, hogy kevés volt neki, akkor kap másodikat. Pl: milánói, vagy főzelék egy kis husival, vagy bármi, amit főztem. (megjegyzem olyat főzök, amit ő is ehet)

Délután szokott enni gyümölcsöt keksszel, alma, körte, vagy csak egy banán, esetleg túró+meggy+alma.

Vacsi: tejpép, vagy bébikaja (üveges)

Majd fürdés, és elalvás előtt még 180-215 ml tápszer.


A fiunk még nagyon szereti a tejfölös-sajtos tésztát, vagy a rakott kelbimbót, és a főzelékeket. Bár én még mindent turmixolok, mert másképp nem eszi meg, hiábavan 8 foga. :)

2012. febr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azta vacsizik bébiételt és még utána megiszik annyi tápszert? Mennyi idő telik el a kettő között? Az én babám akkor már nem inná meg. Mikortól kellene rendes vacsit is adnom előtte?
2012. febr. 24. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. :))) Kis zabagép, tudom. Hát az is változó, 6-7 körül van a vacsi, és na az elalvás az már más téma.... ha napközben kifárad, és csak 1x alszik, akkor korán van alvás, már akár 8- 1/2 9 körül. De ha nem fárad ki, akkor van olyan, hogy 10-11-ig zümmög körülöttünk.

Így szokta meg, és pont tegnap kérdezte a férjem, hogy mi lesz egy éves kora után, amikor már nem lesz tápszer, csak babatej, vagy tej. Hmmm... Jó kérdés . :)

2012. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

A kérdésedre nem is írtam, bocsi. Én kb 8-9 hós korától adok neki úgymond vacsorát. Nem hiszem, hogy kötelező lenne, én egyszerűen csak így csinálom. :)

Azért kezdtem el vacsit is adni neki, mert nagyon sokszor kelt nekem éjszaka, és mivel én éjjel nem adok neki enni, gondoltam vacsi legyen laktató, hátha jobban alszik. Nekünk bevált. :)

2012. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
11 hós múlt:Reggeli 7-8 óra között tápszer,aztán kb 1 óra múlva visszaalszik olyan 9-ig,tízórai 10-11 között joghurt,ezután játék,séta,ebéd 2-3 között,csak saját főzésű,mert a gyerekem annyit eszik hogy nekünk drága lenne a bébiétel,ezután alvás,uzsonnára gyümölcs 5-6 között,majd vacsorára tápszer,fürdés előtt!
2012. máj. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Elsőnek üzenem, hogy azt hittem az én gyerekeimről ír, szinte mi is ebben a rendben csináljuk a napunkat meg a kajákat. Eddíg csak este fürdés után volt 230 tápszer, de egy-két hete felkeltek éjszaka, és arra jöttünk rá, hogy már kevés az esti tápszer, ezért fürdés előtt kb.7-kor főzelék fürdés után 7:30-8 körül meg a megszokott tápszer. A kettővel így együtt kibírják az éjszakát.

Valaki írta, hogy maga főzi a kaját, hát én is, mert az ikreknek egy vagyon lenne az üveges bébikaja.

Annyi kérdésem lenne hozzátok, hogyan álltok ezzel a babatej dologgal. Lassan itt az 1 év, tápszer már nem elég (vagy legalábbis ezt reklámozzák) és... Tejet már ihatna, de annyira futtatják ezeket a babatejeket, hogy kiváncsi lennék rá, mit gondoltok. Persze az ára egy horror. Kaptunk 1 adagos próbazacsit, dehát az csepp a tengerben... (egyébként ahogy néztem 2 ezer körül van egy 6-700 grammos csomag. és én két gyerekkel kell számoljak!!)

2012. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!