Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől alszik kislányom (4...

Mitől alszik kislányom (4 hónapos) éjjel és nappal is ilyen nyugtalanul?

Figyelt kérdés

Éjjelente nagyon sokat felébred és sírdogál, míg be nem adom neki a cumit. Sajnos egyre fárasztóbb, mert van, hogy 5-10 percenként is felriad. Most is altattam (elég ha a kezecskéjét fogom) és folyamatosan rángatózik, "vergődik" az ágyban úgy, hogy a szemecskéi csukva vannak.

Mi lehet ennek az oka? Hogy tudnám orvosolni? Van valakinek hasonló tapasztalata?

Az éjszaka már lassan 2 hete ilyen rossz. 2-3 óránként felébred és nem alszik vissza a cumira sem. Cicire kell raknom, akkor utána el tud aludni újabb 2-3 órára.

Hajnali fél 4 körül viszont már csak úgy tudom vissza altatni, ha mellém fektetem és úgy rakosgatom a cumit a szájába és érzi, hogy mellettem van.....


2012. febr. 28. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én babum 9 hós. Egész idáig, pontosabban 3 nappal ezelőttig ugyan ez volt a helyzet. Óránként, sokszor 20 percenként, két óránként kelt éjjel, és én már teljesen kimerültem. MIndent megpróbáltam. A nyugtató levendula olajtól kezdve (ami hatott is 4 napig), a fogínyzsibbasztó szereken át (mert azt hittem a foga miatt kel), egészen az esti jól megtömöm módszerig, mert gondoltam, hogy éhes.

Semmi sem vált be.

De 3 napja kaptam egy tippet egy másik fórumon egy anyukától. Egy könyvet. Címe: Aludj jól gyermekem.

Ezt a módszert használva, ami a könyvben van, 3 napja úgy alszik, mint a bunda, egyszer ébred éjjel, és reggel 6-kor is, de utána is vissza alszik fél 8-ig.

3 napja kicseréltek, nem vagyok fáradt, van erőm sokkal többet játszani a babummal, és még nem is akarok aludni napközben, amikor ő alszik.

A módszer lényege a sírni hagyás, de nem olyan kegyetlen jelleggel, ahogy azt gondolnánk, hanem minden nap fokozatosan növelni a sírni hagyott perceket, míg végül 4-6 nap után a esetek 96%-ában a babák maguktól elalszanak a kiságyukban, és átalusszák az éjszakát.

Azt mondja ki a könyv, hogy a baba azért ébred fel éjszaka olyan sokszor, mert meg van ijedve. Ugyanis azokat a körülményeket keresi a baba, amiben elalszik, jelen esetben a cuclit, mivel kaja közben aludt el. Azt a példát hozza fel a könyv, ha mi is lefekszünk a hálószobába és felébredünk, majd a nappaliba találjuk magunkat ugye mi is visításba törnénk ki. Azt mondja, hogy olyan körülményeket kell biztosítani a babának, ami akkor is megvan, ha az édesanyja/édesapja nincsen mellette felébredése pillanatában, például egy plüss állat, rajz vagy az ominózus papírrepülő a kiságyához felfüggesztve. Majd ha felsír először három percenként bemenni hozzá és nagyon nyugodt és határozott hangon beszélni hozzá, majd a napok elteltével ritkítani kell a belátogatásokat.

Íme a link az anyuka cikkéről, ami megfogott, és ennek hatására bele is kezdtem a módszerbe: [link]

2012. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)

Annyi a "bibi", hogy picikém a kiságyában alszik el és nem a cicimen. Szóval nála az nem lehet"ne" gond, hogy máshol ébred.

Ma jobban aludt, így várok még egy-két napot és utána lehet, hogy ehhez a módszerhez nyúlok én is. :)


Még egyszer köszönöm!

2012. febr. 29. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!