Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki aki minden nap...

Van valaki aki minden nap szélcsövezi a babát?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos, csak anyatejes.Sokat fáj a hasa.van, mikor 1x kakil, aztán semmi, csak sír, erőlködik.

Az orvosom azt mondta, hogy nem fog hozzászokni,inkább,mint a hashajtó.

Egy ismerősöm is mindig szélcsövezte, az övé sem szokott hozzá.

Arra lennék kiváncsi, hogy olyan valaki van, akinek a gyereke hozzászokott?Sokan mondják, hogy vigyázz, mert hozzáfog...de még nem olvastam olyat, hogy az enyém már hozzászokott.

Tudom, hogy anyatejeseknél előfordul, hogy több napig nem kakilnak, nem is lenne baj, ha nem szenvedne tőle.Nem tud enni, mert telve van, sem aludni...pedig nem is mindig nagyon sűrű a kaki, de mégsem jön ki neki..Várom a válaszokat, köszönöm.

(ja, én rengeteget iszom, sok rostosat, néha eszek szilvalekvárt is, neki próbáltam már: Infacol, espumisan, kamilla, papaverines, gripe water,mecsek tea.)


2012. febr. 28. 14:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A lányomat bizony minden nap kellett, mert nem ment magától, de nagyon szenvedett. Nem szokott hozza, ahogy elkezdtük a hozzataplalast, megoldódott a probléma.
2012. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi is két és fél hónaposak vagyunk.

Az egyik legfeleslegesebb dolog a szélcső volt, amit megvettünk.

Semmivel nem jön ki több puki, mint pl. a hőmérőzéssel, és ugyanúgy hozzá lehet szokni.

Én is mondtam a dokinak,hogy azt írják nem lehet, erre azt mondta,hogy tök mindegy,hogy mit dugdosok a gyerek fenekébe. Ha megszokja,akkor megszokja. Mindegy,hogy ezt hőmérőnek vagy szélcsőnek hívjuk.

Nálunk az angol víz vált be.

3 hete használjuk, de már alig sír hasfájás miatt!

2012. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

És ha megpróbálnál adni neki 1-2 kiskanál gyümölcslevet? Ezzel nem ártassz, nem sokat kell neki adni belőle, de megoldhatja a szorulást.

Szélcső nekünk sem jött be.

2012. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kezdj el valamennyi gyümilevet adni neki (keveset), ilyenkor már kaphat, és az megoldja a problémát (meg tetszik is neki), attól még lehet anyatejes! Szegény picur, én voltam ilyen kiskoromban, anyu halálra volt rémülve...
2012. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi is hőmérővel csináltuk. És 2,5 honaposan kapott először kicsi almalevet, mar az is sokat segített.
2012. febr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bár tápszeres volt, de ilyennel küzdöttünk mi is.

Naponta szélcsöveztem vagy hőmérőztem, egész 3 hónapos koráig. Egyébként végig ordította a nappalt és éjszakát is, ha nem csináltam.

Most 22 hónapos, amióta hozzá tápláltam nem kellett segítség neki, minden jött magától. Még annyit, hogy nálunk az alma nem vált be, hiába univerzális gyümölcs elvileg, neki csak fogta a hasát, így azt hagytuk, barackkal kezdtük.

2012. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálam is mint a kérdezőnél,nekünk nagyon sokat sesített a szélcső,mi nemcsak székrekedése miatt hanem hasfájás miatt is használtuk igy megszabadítottam a kellemetlen szelektöl volt hogy napi 2szer is mindennap nem szokik hozzá nyugodtan használd(nem gyogyszer és nem fáj a babócának csak krémezd be jol a végét)Késöbb amikor már nemcsak szopizik megoldodik a probléma,addig segíts neki:))
2012. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok eggyetértek az elözővel nálam az alma és a banán nem vált be mégjobban székrekedést okoz de nagyon csak is a barack jo,meg a szilva de ahoz még picike
2012. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A Fiamnak is az őszibaracklé és a meggylé oldotta meg az ilyen jellegű panaszait egy csapásra. Addig mi is állandó jelleggel szélcsöveztünk.
2012. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekunk is minden nap kellett, kb negy honapos korara megoldodott a dolog,azota van minden nap kaki, nem szokott hozza
2012. febr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!